Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ORTALUĞİ OYİNTALU..

Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü çatısı altında kurulup  çalışmalarını sürdüren ve oyuncu kadrosu tamamen ilçe gençlerinden oluşan “Ontaleyi Tiyatro Grubu “ ilk gösterisini Çarmıklı Sinema Salonunda yaptı.

Yılmaz Erdoğan’a ait “Kadınlık bizde kalsın “ oyununu sergileyen “Ontaleyi Tiyatro Gurbu” gösterisine olan ilgi yoğundu. Salon kapasitesinin iki-üç katı izleyici olunca çoğu tiyatro sevenler geri dönmek zorunda kaldı. Bazı izleyicilerin ise salonda ayakta izlediği oyunun bir başka gün tekrarlanması bekleniyor..

Yoğun ilgiden bir hayli memnun olan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, gençleri oyun sonrası tek tek tebrik etti.Oyunu izleyenler arasında Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar ve Garnizon Komutanı Nihat Çağlar’da bulunuyordu.

Oyunu sahneye koyan Fatih Asılyazıcı “Çok kısa sürede oyunu hazırladıklarını, ufak tefek eksikliklerinin olduğunu belirterek, ilk defa sahnede yer alan arkadaşlarımız var. Buna rağmen beklenmedik performanslarını gördük. Önümüzdeki gösterilerde daha da başarılı olacaklarına inanıyorum” diyerek; başta Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na ve daha sonra Sosyal İşler Müdürü Bilgi Özkara’ya katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

IMG_2369-a

IMG_2335-a

IMG_2355-aA

IMG_2368-a

IMG_2363-a

IMG_2353-a

IMG_2337-a

IMG_2380-a

IMG_2374-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.