Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

23 NİSAN ULUSAL ÇOCUK BAYRAMI ARHAVİ’DE DE KUTLANDI

Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümü Arhavi’de coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlanan etkinliklere havanın soğuk ve yağışlı olması nedeniyle Gençlik Hizmetleri ilçe Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda devam edildi.

Törenlere, Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Volkan Atalay, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende günün anlam ve önemine uygun bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, “Milletimize özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve yeni bir devletin yolunu açan bu günü, gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde siz çocuklarımıza düşen görev, size emanet edilen ulusal egemenliğe, bağımsızlığa, büyük bir bilinçle sahip çıkmanızdır” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu.

Sportif yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Merkez ilkokul ve ortaokullar tarafından hazırlanan ront ve sahne gösterileri izleyenler tarafından büyük alkış gördü. Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından tören sona erdi.arhavi23nisan-2


Paylas

About The Author

Comments are closed.