Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HES’Çİ MUHTARA HAPİS YOLU

Arhavi’ de yapılmak istenen Kavak HES projesinin  inşaat işlerini taşeron olarak yürüten ve aynı zamanda Kemerköprü Köyü muhtarlığı görevini sürdüren Mehmet Ermiş’e hapis cezası çıktı.

11 Temmuz 2014 tarihinde Arhavi Kemerköprü Köyünde HES inşaatı için inşaatı yapılmış kaçak bir köprü üzerinde çevrecilerin yapmak istediği basın açıklamasını görüntülemeye çalışan TRT Yurt Muhabiri Mehmet Remzi Öncel’ e önce muhtarın oğlu Murat Ermiş, arkasında muhtar Mehmet Ermiş birlikte saldırmış ve darp etmişlerdi.

Konuyu yargıya taşıyan Öncel ;”Görevi sadece haber almak olan bir basın görevlisine saldırılması  affedilir bir olay değil. İşin enteresan tarafı,  bu insanlar o kaçak köprüde yaşanan olaylar esnasında,  orada olmadığım  halde, mahkemeye yalan söyleyerek, olayları benim  başlattığım şekli ile beni de şikayet etmişlerdi.

Sonuçta yargı, oğluna para cezası, kendisine de hapis cezası verdi. Ancak anladığım kadarı ile,  Mehmet Ermiş’in daha önce beş yıl için ertelenen başka bir adli cezası olması nedeni ile 3 ay 10 günlük mahkümiyeti para cezasına çevrilemedi.” dedi.

köprüeylemidvası-1-a

köprüeylemidvası-2-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.