Monday 22nd April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 90. yıldönümü Arhavi’de coşkuyla kutlandı. Sabah Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan etkinliklere, daha sonra Arhavi Kapalı Spor salonunda devam edildi. Törenlere, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Garnizon Komutanı Asteğmen Fatih Koca, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Garnizon komutanı Asteğmen Fatih Koca, vatandaşların, öğrencilerin ve törene katılanların bayramını kutladı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Erdal Kahya, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 90. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirterek,“Milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleriyle birlikte büyük Ata’nın devlet anlayışını oluşturan milli egemenlik duygusunu, Türk milletine aşılayan onurlu ve mutlu gününü kutluyoruz” dedi.

 

Daha sonra Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Ödül töreninin ardından M.N.G. ilköğretim okulu ve F.S.M. İlköğretim Okulu Halkoyunları ekibi gösterilerini sundular. Programda İlköğretim okulları tarafından hazırlanan karma ront gösterileri sunuldu. Öğrencilerin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri ayakta alkışlanırken, kutlama programının sonunda tüm protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar yöresel müzik eşliğinde oyunlar oynadılar.

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response