Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MAKAMLARIN GELECEKTEKİ SAHİPLERİ

     23 Nisan kutlamaları çerçevesinde Hacılar İlköğretim Okulu’ndan öğretmen ve öğrenciler Kaymakam Bülent Bayraktar’ı makamında ziyaret edip çiçek verdiler.

     Arhavi Kaymakamlığı koltuğuna temsili olarak Hacılar İlköğretim Okulu’ndan Bahar Özdemir oturdu. Kaymakam koltuğuna oturan Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürünü arayarak okullardaki eksikliklerin giderilmesini ve kendisine bilgi verilmesini istedi. Özdemir, kitap okumayı çok sevdiğini ve okullardaki kütüphanelerin daha büyük çapta olmasını da istedi.

 

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Hacılar İlköğretim Okulu 5/A Sınıf Öğretmeni Tülay Gölcükçü, Açelya Turna, Bahar Tur, Erdem Köseoğlu katıldılar.

     Kaymakam Bayraktar daha sonra temsili Kaymakam ve öğrencilere kitap hediye etti.T oplu fotoğraf çekiminden sonra öğrenciler kaymakamlık makamından ayrıldılar.

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısı ile Arhavi Belediye Başkanlığını da ziyaret eden yatılı ilköğretim bölge okulu öğrencileri Gamze Zeynep AKKAYA, Aysun KAVAKLI, Özge ARSLAN , Okul müdürü Hasan Hüsnü ÖZCAN ve öğretmen Kazım ŞEŞENOĞLU ile birlikte Başkan Coşkun HEKİMOĞLU’nun 22 Nisan 2010 günü makamını temsili olarak devralmak için belediyeye çiçeklerle geldiler. Başkan Hekimoğlu, makamı devralacak olan Gamze Zeynep AKKAYA’yı koltuğuna oturtarak, kendisinin  bir günlüğüne de olsa Arhavi Belediye Başkanlığını tebrik etti.  

     Öğrenci Gamze Zeynep AKKAYA koltuğuna oturur oturmaz, Arhavi belediye sınırları içerisinde ki çalışmalar hakkında birim amirlerinden bilgi aldıktan sonra yapılacak olan işlerle ilgili talimatlar verdi. Temsili de olsa Gamze Zeynep Akkaya, oturmuş olduğu koltuğun ağırlını bilen ve yapılması gerekenleri yapan bir görünümde idi.

      Başkan Hekimoğlu; Cumhuriyetin ilan edildiği bugünü büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK geleceğin teminatı olan çocuklarımıza emanet etmiş, onlara ulusal egemenliğin önemini belirtmek istemiştir. Böyle bir günde sizin gibi başarılı öğrencilerle birlikte olmaktan ve koltuğu size devretmekten aldığım keyfi anlatamam, bu tamamıyla gurur verici bir olay”. dedi.

     Temsili olarak makamda oturan başkan Akkaya, öğrenciler Aysun ve Özge’nin okulları için istemiş oldukları taleplerini ilettiler. Başkan Akkaya da en kısa sürede gerekenin yapılacağını bu konuda ilgili birim de görevli olan arkadaşları harekete geçireceğini söyledi.

     Ziyaretin ardından Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU ile öğrenciler öğretmenler ve misafirler topluca fotoğraflar çektirdiler

 


Paylas

About The Author

Leave A Response