Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanı verilişinin 85. yıldönümü nedeni ile, tüm Türkiye’de olduğu gibi Arhavi’de de kutlandı. Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Cumhuriyet Savcısı Volkan Atalay, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kâhya’nın çelenk sunmasının ardından Atatürk Anıtı’ndaki tören sona erdi ve ardından Çarmıklı Kültür Merkezi Sinema Salonu’ndaki kutlama programına geçildi.

Orhan Yücel Kız Meslek Lisesi’nin hazırladığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından tüm katılımcılar tarafından “Öğretmenler Marşı” okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ilçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kâhya tarafından yapıldı.

Öğretmenler Günü’ne uygun yapılan şiir, öykü, kompozisyon ve resim yarışmalarında birinci seçilen öğrencilere protokol üyeleri hediyelerini verdi. Yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi’nin verilmesinin ardından tören, 24 Kasım Oratoryosunun sahnelenmesiyle son buldu.

ogretmenler-gunu-arhavi_020

ogretmenler-gunu-arhavi_004

ogretmenler-gunu-arhavi_014


Paylas

About The Author

Comments are closed.