Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

LİMAN DEĞİL PİSLİK YUVASI..

arliman 2-a

arliman 1-a

İnsan bindiği dalı nasıl keser, anlamıyorum. Daha birkaç haber öncesi ilçe içindeki çöp konteynırlarının içi boş fakat dışının çöplerle dolu olduğunu haber yapmış ve “ çevreye saygı, kendimize saygıdır” demiştik.

Sosyal paylaşım sitelerini çok yakinen takip eden ve azda olsa fotoğrafçılığa merakı olan bir kişi olarak ilçemle ilgili paylaşılan fotoğrafları büyük bir keyif ve de dikkatle izlerim. İlçemin güzel fotoğraflarını  çeken yabancı arkadaşlarımla da herkes gibi gururlanırım.

Bugün ilginç bir olayla karşılaştım. Arhavi’li olmayan bir arkadaşımın liman görüntüsünü sosyal paylaşım sitesinde görünce çok beğendim ve yorum yaptım. Fotoğraf gerçekten çok güzeldi. Fakat biraz sonra arkadaşımın gönderdiği başka fotoğrafları görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Birde not vardı.

”Sevgili hocam, bugün akşamüstü limana fotoğraf çekmeye gittim, ama gördüğüm manzara çok üzdü beni. Balık kutuları ile atılmış balıklar pisliklerden oluşan bir liman ve bunların beraberinde getirdiği iğrenç kokulara zor dayanarak çekimi tamamladım. ….”

Fakat arkadaşım tüm bunları yaşamasına rağmen sanal ortamda aşağıdaki bu güzel “liman da gece “ fotoğrafını yayınlamıştı.

arliman gece-a

Şimdi soruyorum size, Limanda yaşayanlar.. Ey Arhavi’liler.. Ey balıkçılar, çevrenize bu şekilde mi sahip çıkıyorsunuz. Yolgeçen Limanı mı burası… Sahipsiz mi bu liman ..

Sakın cevap için “ biz yapmadık onlar yaptı” mazereti uydurmayın…

Arhavili olmayanların ilçem için duyduğu sorumluluğa bakın, birde bizimkilere..

Yazıklar olsun..

Mehmet Remzi Öncel


Paylas

About The Author

Comments are closed.