Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ADD ARHAVİ ŞUBESİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI..

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi 4. Olağan Genel Kurul toplantısını Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongreye Belediye Başkan yardımcısı Tahsin Kurdoğlu, CHP İlçe başkanı Engin Erkan, MHP İlçe başkanı Adil Hatinoğlu, CHP Artvin milletvekili adayı Musa Ulutaş, konuklar ve üyeler katıldı.

Kemal Zaim’in divan başkanı olduğu genel kurulda açış konuşmasını Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube başkanı Emine Hekimoğlu yaptı. Genel başkan Tansel Çölaşan’ın mesajını okuduktan sonra amaçlarını ve çalışmalarını kısaca anlattı ve konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Gönüllülük esasına dayanarak, karşılıksız, çıkarsız, özveriyle çalışarak yaşattığımız ve büyüttüğümüz derneğimizde 171 kişiyiz. Üye sayımız her geçen gün artsa da tüzük gereği üyeliğin gereklerini yerine getirmeyenleri düşürdüğümüzden… niceliğimiz değişmekte, ama niteliğimiz her zaman örnek, her zaman önde. ADD Genel merkezinde övgüyle anılmamız, tanınmamız ve çalışmalarımızın örnek gösterilmesi Arhavi Şubesi olarak bizleri onurlandırmaktadır.

Bu vesile ile öncelikle benimle beraber yılmadan çalışan yönetim kurulumuza, kurullardaki üyelerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Etkinliklerimiz için bize her zaman maddi ve manevi destek veren isimlerini sayamayacağımız tüm hayırsever dostlarımıza da saygı ve minnet duyuyoruz.

Bu gün 4.Genel kurulumuzda siz değerli üyelerimizi, gönülden çalışmaya, görev almaya ve gücümüze güç katmaya bekliyoruz. Atatürkçü düşünceyi yayma, geliştirme, özümseme, unutturmama adına yapılacak çok işimiz var dostlar… Ellerimiz ve yüreğimiz birleştikçe yarınlarda daha çok güzellikler olacaktır, eminiz. Elimizde tuttuğumuz bayrak, yüreğimizdeki vatan sevgisi, bağımsızlık ruhumuz, bu günde, yarın da, öbür gün de bütün güçlüklere rağmen yükselecek ve zorlukları yenecektir.

Üzerimize düşen görevleri, en etkin bir şekilde yerine getirmeye devam edeceğine olan inancımızla şubemizin 4.Olağan genel kurulunun başarılı geçmesini ve 7 Haziran seçimlerinin ülkemiz demokrasisine katkı sağlamasını yürekten diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”dedi.

Daha sonra kongreye katılan konuklar duygu ve düşüncelerini anlatan konuşmalar yaptılar Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu çalışma raporu, denetim kurulu çalışma raporları ve bilanço gelir gider hesapları okundu ve raporlar üzerine yapılan konuşmalardan sonra okunan raporlar Genel kurula katılan üyeler tarafından ayrı ayrı ibra edildi.

2015-2016 yılları tahmini bütçesi görüşüldü ve Genel kurul tarafından onaylandı.

Gündem gereği üyeler ve konukların dilek ve temenni konuşmaları yapıldıktan sonra son madde olan seçimlere geçildi. Seçimler sonunda Emine Hekimoğlu yeniden başkan seçilirken Yönetim Kurulu üyeliklerine de Saniye Atalay, Dilek Tatar, Süheyla Zaim, Hikmet Özikinci, Sadet Üçüncü ve Necla Horozal seçildiler.

Haber: Hayati Akbaş

addtopkantı-1-a

addtoplantı-2-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.