Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ADD ARHAVİ ŞUBESİ, KURULUŞUNUN 5. YILINI KUTLADI

ADD Arhavi Şubesi, kuruluşunun 5. yıldönümünu düzenlediği gece ile kutladı. Kutlama Pınar Restaurant’ta yapıldı

Dernek Başkanı Emine Hekimoğlu üyelerine ve konuklarına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Bir şiirle yaptığı açılış konuşması ardından 5. yıl anısına bir de pasta kesildi. Pasta kesimine dernek yönetimi üyeleri, derneğin Arhavi Şubesi kurucusu Leyla Öncel ve derneğin kuruluş aşamasında her türlü fiziki imkanları sunan zamanın belediye başkanı  Musa Ulutaş’ta davet edildi.

Dernek Başkanı Hekimoğlu, konuşmasında şunları söyledi;

“Saygıdeğer Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerimiz ve gönül dostlarımız, kuruluşumuzun 5. Yılında birlikte  olmanın  güzelliğini  paylaşacağımız kutlama yemeğimize hoş geldiniz der sevgi ve saygılarımı sunarım.Toplantımıza teşrif eden ADD Hopa Şube Başkan ve üyeleri,Cumhuriyet Kadınları Derneği Arhavi Şubesi Başkan ve üyeleri, daire amirleri ,Eski belediye başkanı sayın Musa Ulutaş’a da ayrıca  hoş geldiniz demek istiyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Derneğimizin Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Sayın Muammer AKSOY‘u, devrim şehitlerimizi, cumhuriyetimiz için, vatanın bütünlüğü ve ulus devlet için canlarını veren şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anmak isteriz.

Değerli Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerimiz ve gönül dostlarımız;  amacımız; Atatürkçü Düşünceyi  savunmak , cumhuriyetin bize kazandırdığı değerleri  anlatmak, aydınlatmak,  korumak, unutturmamak ve yarınlara taşımak olduğunu biliyoruz. Her   geçen   gün daha farklı zorluklarla mücadele etme durumunda kalıyoruz. Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 79. Yılını kutladığımız şu günlerde sevincimiz buruk geçiyor. Atatürk’ün adını anmak, resmini  taşımak suç oluyor. Yıllarca gururla ve coşkuyla söylettiğimiz andımız kaldırılıyor, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi duvarlardan indiriliyor. Bir öğretmen olarak yüreğimi, en az sizin kadar acıtıyor.

Hangi siyasi görüşte , hangi düşüncede olursak olalım   ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin kazanımlarının ve  bölünmez bütünlüğümüzün düşüncesinde  birleşmeliyiz. Birlik ve beraberliğe, kardeşliğe  her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Tek yürek , tek yumruk olarak Atatürkçü düşünce  etrafında  toplanmalıyız.

Saygıdeğer üyelerimiz ve gönül dostlarımız; Derneğimiz  5. yılını doldurdu ve şu anda 190 üyemiz var. Çalışmalarımız: Konferanslar, toplantılar, sosyal, kültürel, sanatsal, geziler, sergiler, sportif faaliyetler, yarışmalar, yardımlar ve eğitim-öğretim başlıkları altında toplanmaktadır. Beş yılda yaptığımız 76 etkinlik ile  ADD  Arhavi Şubemiz tüm Karadeniz Bölgesinde örnek olmuş ve genel merkezin takdirlerini almıştır. Etkinliklerimizin bazılarından örnekler perdeden akarken tüm bu etkinliklerimizi, yönetim kurulu arkadaşlarım olmadan yapılamayacağını, siz  üyelerimiz ve dostlarımızın desteği olmadan yaşatılamayacağı bilinciyle, öncelikle bu güne kadar çalıştığımız yönetim kurulu arkadaşlarıma   ve sizlere gönülden teşekkürler ederim.

Bu güne kadar 70 üniversite öğrencimize eğitim bursu verdik. Bu yıl da 7 öğrencimize veriyoruz. Gönlümüz  üniversitede okuyan tüm öğrencilerimize burs verebilmek. Bunları yine yardımsever üyeler ve dostlarımız sayesinde yaptık. Onlara öğrencilerimiz adına yürekten teşekkürler ederiz.

Bu vesileyle beş yılda yaptığımız etkinliklere katılan panelistler, filatelistler, sanatçılar, müzisyenler, yarışmacılar, öğretmenler ve maddi destekte bulunan tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşekkürler ederiz. İyi ki varlar, iyi ki varsınız. Dernekler gönüllülük esasına dayanır. Sizler yanımızda  olduça bizler varız ve gücümüz yettiğince  ADD Arhavi Şubemiz ayakta kalacaktır. Hani dünyaya çocuk getirmek kolaydır da, onu eğitmek, topluma kazandırmak ve iyi bir gelecek hazırlamak önemlidir ya! İşte biz de beş yıl önce zorluklarla kurduğumuz derneğimizi  yaşatmak, yaşattırmak, daha başarılı olması için  azimle çalışıyor ,  çalışacağız ve bayrağımızı  hep birlikte dalgalandıracağız.”

IMG_8490-a

IMG_8484-a

IMG_8447-r-a

IMG_8443-r-a

IMG_8442-r-a

IMG_8456-r-a

IMG_8453-a

IMG_8530-r-a

IMG_8541-r-a

IMG_8542-r-a

IMG_8529-r-a

IMG_8519-r-a

IMG_8500-r-a

IMG_8519-r-a

IMG_8495-r-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.