Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“ALAMAN DEVŞİRMELERİ”

Star gazetesi, a haber ve haber7 web sayfalarında “Alman devşirmeleri” manşeti ile haber konusu olduk. Star gazetesi “ özel haber” olarak yaptığı manşette sözde “bizlerin gerçek yüzünü ortaya koyan belge niteliğinde fotoğraflara ulaştık” alt manşeti ile konuya başlıyor.

Tümü ile çarpıtılarak yapılan uydurma haberde hedeftekiler maalesef çevre aktivistleri ve bu konuda haber yapan gazeteciler.
Evet, 5-10 Ekim tarihleri arasında Almanya’da bir “ Çevre İçin Medya & iletişim Ağı” çalıştayı yapıldı ve bende gazeteci olarak davet edilenler arasında idim. Aramızda her türlü siyasi görüşü olan insanlarda vardı, çevre konusunda farklı düşünenlerde, siyasi tercihi AK Partiden yana olanlarda. Olayın bir başka boyutu, bu çalıştayı Avrupa Birliği uyum projeleri içinde yer aldığı ve bakanlıkça  onay verilmiş olması.

almanya çalıştayı-1

almanya çalıştayı-2

Yani bizler çalıştayımızı hem bayrağımız hem de Avrupa Birliği bayrağı ve afişlerimiz altında yaptık. Çok ilginçtir ki çalıştayda Almanya’daki uzmanlara, millet vekillerine ve çevre aktivistlerine de en çok bizler soru sorduk.

Hatta bir ara Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan bir Alman milletvekiline “ yasak olmasına rağmen neden Almanya Türkiye’ye siyanür ihraç ediyor” diye soru da sordu. Bu diyalog, yayınladığım belgeselde de aynen var zaten..

Aslında bizler gazeteci ve aktivistler olarak tüm yaptıklarımızı o andan itibaren sanal ortamda ve gazetelerde paylaştık zaten. Tv programları yaptık, yayınladık.

Yani olup bitenleri her şeyi ile apaçık tüm dünyaya sunmuştuk. Kimseden bir şey saklamadık ki.. Gazeteci idik..

Star gazetesi neyi yeni bulmuş ki..
Tüm bunların dışında gayri yasal veya ülkemiz aleyhine ne yapmışsak (ki star gazetesi, a haber ve haber 7 bizleri bununla suçluyor ve hedef gösteriyor) bunu ispat etmek zorundalar.
Şimdi bu basın kuruluşları ve çıkan haberlere seviyesizce yorum yapan gerçek kişiler hakkında da hukuksal davamızı açıyoruz.

almanya çalıştayı-3

Lütfen yazıma, sizlere dava konusu olabilecek bir yorum yapmayın. Bu konuda sorumluluk almak istemediğimi belirtiyor ve Almanya’da yaşadıklarımızla ilgili ve 20 Ekim 2015 tarihinde yayınladığım ve TV ler de yayınlanan belgesel filmi izlemenizi rica ediyorum. Yorum artık sizin..

Mehmet Remzi Öncel 25.02.2016


Paylas

About The Author

Comments are closed.