Friday 19th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARAZİLİ HER ARAÇ ARDOS’A AİT DEĞİLDİR

     ARDOS kurulduğu günden bu güne sürekli büyüdü ve Arhavi’de ilkleri yaşattı ve yaşamaya devam edecektir.

     Bu süre zarfında  bazı hatalarımız olsada o hataları düzeltmek için mücadele ettik  ve düzelttik. Yaylada acemilik dönemlerimizde insanların hayvanlarını otlattıkları alanda arazili araçlarımızla gezip zarar verdiğimizin farkında değildik, kısa bir zamanda bu yanlışımızın farkına varıp toparlandık ve yanlışımızı düzelttik. Yaylada yaşayan insanlarla içli dışlı olduk. Her hafta sonu yaylalara çıkmaya başladık ve yayla insanlarının market ve  ilaç ihtiyaçlarını karşılamaya başladık.Bir örnekte geçen yıl rahatsızlanıp kendi aracıyla hastaneye inemeyen bir aileye ulaşım imkanı sağladık.ARDOS olarak son 15 gündür tarafımıza eleştiri ve resmi yoldan şikayet gelmeye başladı.

 

 

     ARDOS üç aydır yaylaya çıkmamıştır. Bu süre içerisinde araçlarımızı kışa hazırlamak için bakıma alınmıştır. Burdan  bir önemli açıklama yapmak istiyoruz  her arazili araç ARDOS’a ait araç değildir ARDOS araçlarında derneğimize ait logolarımız vardır. Derneğimize ait olmayan araçların yaptıkları için derneğimize gelen şikayetleri şiddetle kınıyoruz.

    Bizler beklenenden ve bilinenden aksine doğaya sevdamızdan tabiata tutkumuzdan bu organizasyonları yapıyor ve bu güzelliklerden mahrum insanları’da bu güzelliklerden faydalanmaları için çaba gösteriyoruz.  Eğer amacımız ve sevdamız doğadan tabiattan yana olmasaydı en küçük fırsatta ve arta kalan zamanda yaylalara gitmezdik.

    Betonarme komleksleklere hapsedilmiş insan topluluklarının eğlendiği alışveriş merkezlerine sığınıdırdık…..
Doğayı korumak adına elimizden gelen her gayreti göstermekteyiz ve bundan sonrada göstermeye devam edeceğiz bu konuda kimsenin şüphesi olmasın herkesi  arhavi doğa sporları derneği olarak arhavi’mizi bütün dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz herkesi saygıyla selamlıyoruz.

 

     Saygılarımızla

 

     ARDOS

     ARHAVİ DOĞA SPORLARI DERNEĞİ

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response