Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bütün yurtta büyük coşku ile kutlanırken Arhavi’de kutlamalara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 28 Ekim 2010 Perşembe günü başlayan etkinlikler çerçevesinde Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma törenine Arhavi kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Garnizon komutanı Nihat Çağlar Belediye başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Belediye başkan vekilleri Remzi GÜZEL, Namık KÖSEOĞLU, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerden oluşan topluluk katıldı. Buradaki tören istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından son buldu.

 

29 Ekim 2010 Cuma günü İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. Saat10.00’da İlçe Şehir Stadında başlayan törene Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon komutanı Nihat Çağlar Belediye başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Belediye başkan vekili Namık KÖSEOĞLU, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerden oluşan topluluk katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra İlçe Kaymakamı Bayraktar günün anlam ve önemini belirten konuşmasında;”Sevgili öğrenciler, değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli Arhavililer. Büyük Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 87.yıldönümünü, milletçe büyük coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Devletimiz ve milletimiz, cumhuriyetin sunduğu imkânları en iyi biçimde kullanarak büyük Atatürk’ün gösterdiği gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşma hedefine kararlılıkla ilerlemektedir. Bizler, uygarlığın tüm imkânlarından yararlanan özgür vatandaşlar olarak geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bunu büyük Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete ve onun kazanımlarına borçluyuz. Milletimiz, kendisini çağdaş dünya ile buluşturan ve özgürlük ortamı yaratan Cumhuriyeti korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya, hiç kuşku yoktur ki, bugün de kararlıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu ve saygıyla anıyorum.

Sevgili Öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti, köklü, büyük ve güçlü bir devlettir. Laik, demokratik ve çağdaş yapısıyla pekçok ülke için örnek durumdadır. Bu büyüklüğe yaraşır biçimde, birlik ve dirliğimizi her zaman korumalıyız. Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılması, Cumhuriyetin tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır. Vatandaşlarımızın bu bilinçle, Cumhuriyetin çevresinde kenetleneceği ve onu yeni eserlerle yücelterek geleceğe güçlü biçimde taşıyacağına inancımız sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet bayramınızı kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Halk oyunları gösterisinin ardından resmigeçit töreniyle bayram son buldu.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response