Friday 19th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ –AKÇAABAT ORTAK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER..

Arhavi İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü kutlama etkinlikleri içinde yer alan ”Kurtuluş Gecesi” programı Bayraktar Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Akçaabat Kültür Sanat Müzik Derneği Türk Sanat Müziği Korosu ve Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğunun birlikte sahne aldığı gece de koro şefliğini Müzik Öğretmeni Oğuz Cebeci yaptı.

Arhavi İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Arhavi Garnizon Komutanı Fatih Özen, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu,Arhavi Cumhuriyet Başsavcısı Gaffar Bozan, Arhavi Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, Arhavi  İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz’ın da izlediği programa Türk Sanat Müziği dostları da yoğun ilgi gösterdi.

Rast ve Hicaz makamında sunulan gece öncesi  şair Nazım Himet’in “Arhavili İsmail” adlı şiiri ile birlikte ,bölgenin  işgali sırasında yaşananlar bir araştırma metni şeklinde ekrana  yansıtıldı.

Sunuculuğunu Mehmet Remzi Öncel’in yaptığı gece, saygı duruşu ile başladı ve her iki bölümün sonunda kahramanlık türküleri okundu.

İlçe Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ise yaptığı konuşmada ; “Bizler için çok özel olan bir günde Akçaabat ilçesinden gelen değerli dostlara çok teşekkür ediyorum. Onları ilçemde ağırlamaktan son derece mutluyum. Umarım iki ilçenin bu güzel birlikteliği bundan böyle de devam eder. Katkılarından dolayı Oğuz Cebeci, Özdemir Hafızoğlu, ve Salih Kazancıoğlu hocalarıma çok teşekkür ederim” dedi.

Proramın  içinde  öğretim görevlisi, bestekar  Özdemir Hafızoğlu, Arhavi ilçesinin simgelerinden biri olan “Mençuna Şelalesi” için yaptığı besteyi icra etti.  Büyük bir coşku ile dinlenen eser , izleyiciler  tarafından yoğun alkış aldı.

Program sonunda  Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Akçaabat Kültür Sanat Müzik Derneği TSM Korosu şefi Salih Kazancıoğluna ve Arhavi Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu ise Özdemir Hafızoğlu’na gecenin anısına hediyeler sundular..


Paylas

About The Author

Comments are closed.