Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SARP SINIR KAPISI, YOLCU TRAFİĞİNE KAPALI, YÜK TAŞIMACILIĞA AÇIK..

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs bölgemizi Gürcistan’a bağlayan Sarp Sınır Kapısında alınan tedbirlerin artırılmasına neden oldu.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek alınan tedbirler hakkında bilgiler verdi. Başkan Akyürek yaptığı açıklamada alınan tedbirleri maddeler halinde paylaştı ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Alınan Tedbirler:Türkiye ve Gürcistan’ın Coronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı almakta oldukları önleyici tedbirler çerçevesinde Sarp/Sarpi sınır kapısı geçici olarak yolcu trafiğine karşılıklı olarak kapatılmıştır. 15 Mart 2020 Pazar günü Türkiye saati ile 17.00, Gürcistan saati ile 18.00’den itibaren geçerli olacaktır.

1- Türkiye ve Gürcistan’ın Coronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı almakta oldukları önleyici tedbirler çerçevesinde Sarp/Sarpi sınır kapısı geçici olarak yolcu trafiğine karşılıklı olarak kapatılmıştır. 15 Mart 2020 Pazar günü Türkiye saati ile 17.00, Gürcistan saati ile 18.00’den itibaren geçerli olacaktır.

2- Sarp/Sarpi sınır kapısında, yük taşımacılığına ise herhangi bir kısıtlama getirilmeyecektir. Yetkililer tarafından belirlenen usuller çerçevesinde devam edecektir.

Haber : Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.