Monday 22nd July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR..

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi eğitim çalışmalarıyla yılmadan yorulmadan etkinlik düzenlemeye devam ediyor. Dernek başkanı Emine Hekimoğlu son çalışmalarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı.
“Özgür, bağımsız ve yüksek bir topluluk olmamız için eğitimin önemini vurgulayan büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini uygulamak ve korumak için dernek olarak özveriyle çalışmaktayız. Anıtkabir Komutanlığı’nın Atatürk’ü daha yakından tanıtmak için hazırladığı “Bütün Ümidim Gençliktedir”, “Atatürk ve Çocuk”, “Küçük Hanımlar Küçük beyler”, “O Benim Kahramanımdı” adlı kitaplardan 1000 adet getirttik ve her kademede öğrencilerimize dağıttık.10 Kasım’da Anıtkabir den yeniden kitaplar getireceğiz ve dağıtmaya devam edeceğiz. Diğer etkinliğimiz ise eğitim burslarımızın başlamasıdır. Öğrencilerimizin eğitimine katkı olması amacıyla kuruluşumuzdan bu yana 100 den fazla öğrencimize eğitim bursu verdik. 15 Kasım’dan itibaren de 9 üniversite öğrencimizin burslarını
ödemeye başlıyoruz. Gönlümüz tüm okuyan öğrencilerimize verebilmektir. Bir gün onu da yapacağımızı ümit ediyoruz.
Kasım ayındaki en önemli etkinliğimiz, kuruluşumuzdan bu yana sekizinci kez yaptığımız Anıtkabir ödüllü yarışmamızdır. 10 Kasım ruhunu, büyüklüğünü yerinde hissettirmek ve öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkartmak için “Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledik. Bu yıl yarışmamıza her kademeden toplam 39 öğrencimiz katıldı. Değerlendirmemiz sonucunda 18 öğrencimiz dereceye girdi.

Dereceye giren 4 öğrencimizi büyük ödül olarak 9-12 Kasım tarihleri arasında Ankara’ya götüreceğiz. 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliklerine katılıp Anıtkabir’in tüm bölümlerini tanıtacağız. Kaldığımız iki gün boyunca müzeleri, İlk Meclis’i, TBMM’yi, Pembe Köşk’ü, ODTÜ’yü gezdireceğiz.
Yarın Cumhuriyetimizin kurucusu büyük kurtarıcımız Gazi Mustafa Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yılı. O’nu çok özledik. O’nu u görmedik ama fikirleri, görüşleri, düşünceleriyle görüyoruz, yaşatıyoruz ve unutturmamaya çalışıyoruz.
O’nun izinden yürüyoruz. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın nasıl kurtarıldığını, bayrağına ve vatan toprağına sahip çıkmamız gerektiğini, her türlü iç ve
dış düşmanlara karşı uyanık olmamız gerektiğini de biliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle büyük önderimiz gazi Mustafa Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad olsun.” dedi.

ADD ARHAVİ ŞB. 10 KASIM 2017 YARIŞMA SONUÇLARI
Özel Eğitim Sınıfı Resim Yarışması Sonuçları
1.Beren Güney (Gaye Çarmıklı Anaokulu)
2.Ecrin Kaya (Gaye Çarmıklı Anaokulu)
Ana Sınıfı Resim Yarışması Sonuçları
1.Emirhan Temelkaya (Gaye Çarmıklı Anaokulu)
2.Zeynep Ahsen Akkar (Gaye Çarmıklı Anaokulu)
3.Deren Ceren Erguven(Gaye Çarmıklı Anaokulu)
İlkokul Resim Yarışması Sonuçları
1.Busenaz Aktaş (FSM İÖ Okulu 4/B)
2.İclal Dilmen (MNGİOk.2/F)
3.Ecenur Karameşe (Nuri Özaltın İÖ Okulu 4/A
Ortaokul Resim Yarışması Sonuçları
1.Beyza Akdemir ( Atatürk Ortaokulu 8/B)
2.Elif Şule Canbay ( FSM İÖ Okulu 6/B)
3.Duru Köroğlu (Atatürk Ortaokulu 6/A)
Ortaokul Şiir Yarışması Sonuçları
1.Esmanur Şahintürk (Cumhuriyet Ortaokulu)ATA’M
2.Edanur Çelik (Cumhuriyet Ortaokulu)Mustafa Kemal
3.Furkan Aydın (Hacılar İÖOk.7/A) Atatürk
Lise Kompozisyon Yarışması Sonuçları
1. Dilara Yıldırım (Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi 10/B) İYİ Kİ VARSIN
2.Aleyna Beşli (OYKMTLise) LİDER ATATÜRK
3.İpek Kesim (OYKMTLise) OLMASAYDIN OLMAZDIK
Yüksekokul Kompozisyon Yarışması Sonuçları
1.Serife Aktaş (Çoruh Ünv. Arhavi Yüksek Okulu) Kahramanlar Anlatılır mı?

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.