Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CANKURTARAN TÜNELİ 7 YILDIR BİTİRİLEMEDİ.. BAYRAKTUTAN, KONUYU YİNE MECLİSE TAŞIDI..

AK parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’nın 2017 yılı sonunda açılacağını söylediği ama açılışının 2018 yılına sarkabileceğinin söylenmesi ardından Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan konuyu yeniden TBMM’ye taşıdı.
Bayraktutan, Cankurtaran Tüneli’nin ne zaman açılacağı konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebi ile ilgili olarak TBMM başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.

Bayraktutan önergesinde şu ifadelere yer verdi: “Artvin Cankurtaran tünelinin 2 yıl 2 ayda bitirilmesi sözü dönemin Ulaştırma Bakanı bugünün Başbakanı tarafındanverilmiş olmasına karşın aradan geçen 7 yılsonunda açılamamış 8. yılında da açılacağı büyük bir muamma konusu olmuştur Konu ile ilgili olarak 14.10.2016 tarih ve 7/8504 esas numaralı yazılı soru önergeme vermiş olduğunuz cevapta “…Cankurtaran tüneli geçişinin 2017 yılı içerisinde trafiğe açılması hedeflenmektedir” ifadenize rağmen 1 Kasım 2017 tarihinde CHP Grup önerisi olarak vermiş olduğum teklif üzerine konuşmamın
ardından AK Parti Grubu adına konuyla ilişkin konuşma yapan AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk “…2018 yılının ilk yarısında bitirilecektir.” ifadesi tünelin ne zaman açılacağı konusundaki soru işaretlerini tekrar gündeme taşımıştır.
Bu bağlamda;
1- Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yazılı soru önergeme vermiş olduğunuz “…Cankurtaran tüneli geçişinin 2017 yılı içerisinde trafiğe açılması hedeflenmektedir” cevabına rağmen AK Parti Sivas Milletvekili Soluk’un 2018 yılının ilk yarısında bitecek ifadesi ne anlama gelmektedir? Bir bilgi eksikliği mi vardır? Yoksa tünelin açılışı yine mi ötelenmiştir?
2- Cankurtaran tüneli ne zaman tamamlanıp, trafiğe açılacaktır?”

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.