Monday 04th March 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ CHP İLÇE KONGRESİ YAPILDI.. BAŞKANLIĞA ERKAN ÖZYAZICI SEÇİLDİ.

Artvin’de CHP İlçe kongreleri ara vermeden devam ediyor. Ardanuç ve Murgul İlçe kongrelerinden ardından bu defa Arhavi CHP İlçe Kongresi Özay Düğün salonunda yapıldı.

Arhavi CHP İlçe teşkilatının yapılan 37 Kongresine, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Geçmiş dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Geçmiş dönem İl Başkanı ve DİSK Genel İş Sendikası Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin, , Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, Borçka İlçe Başkanı Burhan Özden, Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, geçmiş dönem Artvin Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, ilçelerden gelen yöneticiler, kadın ve gençlik kolları üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, geçmiş dönem il genel meclisi üyeleri ile çok sayıda partili ve çevre İlçelerden gelen vatandaşlar ve Arhavililer katıldı.

Verilen Önerge ile Divan Başkanlığına Selim Bilgin, yardımcılıklarına Osman Alinoğlu ve Celal Demircioğlu seçildiler. Divan Başkanı Selim Bilgin gündem maddelerini okuduktan sonra Atatürk ve silah arkadaşları için kongreye katılanları saygı duruşuna davet etti ve ardından İstiklal Marşının okunması ile kongre başladı.

Gündem gereği faaliyet ve mali raporlar okundu ve Gene Kurul tarafından ibra edilmesi ardından konuşmalar yapıldı. Konuşmaların ardından seçimler maddesine geçildi. Erkan Özyazıcı başkanlığında tek liste ile girilen seçimlerde Erkan Özyazıcı İlçe Başkanı seçilirken, yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Osman Akgüner, Kenan Albayrak, Hüseyin Çakmak, Tevfik Erçiçek, Tekin Ergünal, Sevim Gümrükçü, Turgut Güney, Sevim Gümrükçü, Turgut Güney, Selma Kekeva, Rüştü Kurdoğlu ve M. Fehmi Uyanık.

Kongre sonrası bir teşekkür konuşması yapan Erkan Özyazıcı, Kongreye katılan Milletvekili, Belediye Başkanları ve İçe Başkanları ve diğer konuklara teşekkür ederek “Omuzuma şimdi daha anlamlı bir sorumluluk yüklenmiştir. Kongreye bana gösterdiği güven için teşekkür ederim. Önceki başkanımız Sayın Melek Gümrükçü hanımefendi ve yönetimine gösterdikleri gayretli ve azimli çalışmaları için teşekkür ediyorum.” dedi..


Paylas

About The Author

Comments are closed.