Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İSTANBUL ARTVİNLİLER HİZMET VAKFINDAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET ..

İstanbul’da faaliyetlerine devam eden İstanbul Artvin Derneklerinin oluşturduğu Artvinliler Hizmet Vakfı Başkan ve Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ettiler.

Emirgan Beyaz Köşk’te gerçekleşen ziyarete, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Esen Yağcı, Başkan Vekili Erol Şalikoğlu, Vakıf Genel Sekreteri Mine Emirzade Artar, Yönetim Kurulu üyeleri Kısmet Orman, Mutahsin Yıldırım, Mustafa Akbıyık Recep Bozar, Denetleme Kurulu üyesi Yalçın Aydın, Mehmet Altunkaya ve önceki dönem vakıf başkanı Mustafa Melek katıldı.

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Başkan ve Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerini sıcak ilgi ve samimi duygularla karşılayan İmamoğlu’na konuklarına “Hoş geldiniz, Artvin rüzgârını burada estirdiğiniz için Teşekkür ediyorum” dedi. Ziyarette Başkan Esen Yağcı vakıf ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bir bilgi verdi.

Amaçlarının Artvinliler özgü bir Artvin evi yapmak oluğunu bu konuda çalışmalara devam ettiklerini, arsa alıp inşaatının devam ettiğini ifade ederek, İstanbul’daki Artvinli hemşerilerinin bir araya gelip dertleşebileceği ve çeşitli aktivitelerin yapılacağı bu adresi aynı zamanda Artvin’den İstanbul’a gelen hemşerilerine de hizmet etmesini amaçladıklarını ifade etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ’da Artvin ve İlçelerini ziyaret ettiğini, her karış toprağına, yeşiline-denizine-yaylasına hayran kaldığını ifade ederek “Artvinli gittiği her yerde farklılığını sergilemekte ve çevresine ışık saçmaktadır. Sizlerde İstanbul’da böylesine anlamlı bir hizmeti yapmaya çalıştığınızdan dolayı her birinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Ziyaretiniz için Teşekkür ederim” dedi.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraflar ardından sona erdi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.