Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ HALKI, HAYVANLARIN AÇ KALMAMALARI İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYOR..

Uzun yıllar sonrası yağan kar nedeni ile Arhavi ilçesindeki hayvanların yiyecek bulamamaları karşısında ilçe sakinleri. gerek kedi ve köpeklerin gerekse kuşların aç kalmamaları için yoğun çaba göstermeye devam ediyor..

Arhavi Avcılar ve Atmacacılar Derneği Başkanı Muammer Alın bu yıl şehir merkezine 70 cm kar yağdığını ve mevcut durumun özellikle sahipsiz ve yaban yaşamı sürdüren hayvanların yiyecek bulmaları konusunda sıkıntı yarattığını söyleyerek,  dernek olarak önce ilçe merkezinde sonrasında ulaşabildikleri yerlerde bulunan yaban hayvanları için yiyecek bıraktıklarını  söyledi.

Bu mevsimde avlanmanın da bir suç olduğunu söyleyen Alın  “ Zaten ilçe merkezinde avlanmanın yapılamayacağını, ulaşım yollarından 300 metre, meskun evlerden 500 metre yakınında avlanmanın suç olduğunu, aksi halde davrananların şikayet edilmesini “istedi.

Başkan Muammer Alın, ilçe halkının bu konuda  ellerinden gelen katkıyı yaptığını, hayvanlara yiyecek dağıtırken, Arhavi’de yaşayan çoğu insanların gönüllü olarak uygun yerlerde hayvanlar için yiyecek bıraktıklarını gördük. İnsanlık budur..Bunu yapmamız gerekir dedi..


Paylas

About The Author

Comments are closed.