Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ ve AKÇAABAT TÜRK SANAT MÜZİĞİ ORTAK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER…

“Marifetli Eller, Marifetli Sesler ”projesi kapsamında Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Akçaabat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıl dönümü nedeniyle, Akçaabat Kültür Sanat Müzik Derneği Türk Sanat Müziği Korosu ile Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Erol Günaydın Sanat Merkezi Salonunda birlikte sahne alarak Akçaabatlı sanatseverlere muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattılar.

Türk Sanat Müziğinin en önemli makamlarından Rast ve Hicaz eserlerinin seslendirildiği konser iki bölümden oluştu. Sunuculuğunu Mehmet Kartal’ın koro şefliğini ise Salih Kazancıoğlu’nun yaptığı ortak koro konseri ayakta alkışlandı.

Konserin birinci bölümünde Türk Sanat Müziği’nin en önemli makamlarından biri olan Rast makamına ait şarkılar seslendirilirken, ikinci bölümde ise Hicaz şarkılar gönülleri fethetti. Akçaabatlı sanatseverler de şarkılara eşlik ederken, konser sonunda koro ayakta alkışlandı.

Konsere, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Eski Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, CHP Akçaabat Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Özbayrak, Baki Moradaoğlu, Arhavi TSM Koro Şefi Oğuz Cebeci, Ordu TSM Koro Şefi Engin Candan ve çok sayıda sanatsever katıldı.

KONSERİN İKİNCİSİ ARHAVİ ’de

“Marifetli Eller, Marifetli Sesler “projesi kapsamında Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Akçaabat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıldönümü münasebetiyle ilkini Akçaabat ilçesinde verilen Türk Sanat Müziği konserinin ikincisi, 12 Mart 2020 tarihinde Arhavi ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 102.günü akşamı Arhavi’de verilecek.

Fotoğraflar ve Haber : Akçaabatın Sesi

http://www.akcaabatinsesi.com/akcaabatta-muhtesem-tsm-konseri-29498h.htm


Paylas

About The Author

Comments are closed.