Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ POSTASI HABERLERİ ULUSAL BASINDA

    

     Arhavi’nin tecrübeli gazetecilerinden ve Arhavi Postası sahibi Necmettin Numanoğlu tarafından yapılan iki haber ulusal basın ve televizyonlarda ses getirdi.

     Arhavi’nin Yukarı Şahinler köyü muhtarının şehre göç etmeyenlere vaat ettiği 1 inek 5 tavuk projesi ulusal basında büyük ses getirirken, diğer taraftan da Fatih Sultan Mehmet İlköğretim okulunda ana-kız aynı okulda görev yapıyor haberi de ulusal basında gündeme oturdu.

 

     MUHTAR TORAMAN SÖZÜNDE DURUYOR.

     Arhavi’nin Yukarı Şahinler Köyü muhtarı Turan Toraman köyünün ulusal basının ilgi odağı olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek “Ümit ediyorum ki bizi örnek alacak başka muhtar arkadaşlarda farklı projelerle kente göçün önüne geçerler. Ben bir proje başlattım ve kısa sürede 3 vatandaşımız projemizden faydalanmak için muhtarlığımıza başvurdu” dedi.

      Köy sakinlerinden Coşkun Atalan, Muzaffer Asıliskender ve Suat Atalan kente inmekten vazgeçtiklerini ifade ettiler. Bunun üzerine muhtar Toraman’da projesine destek olan işadamları Osman Seher Akşehir, Şevket Erkan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir işadamının verdiği destekle bu üç vatandaşa birer İnek ve 5 er tane de tavuk verdi..

     Muhtar Toramanın projesinden yararlanmak isteyen başka köy sakinleri de oldu. Bu arada TRT-Habertürk ve STAR televizyonlarıda Yukarı Şahinler köyüne gelerek, muhtarın projesi hakkında çekim yaparak hem köylülerle ve hem de muhtarla röportaj yaptılar.

 

     ANA-KIZ ÖĞRETMENLERİN MUTLULUĞU

     Arhavi’de Fatih Sultan Mehmet İÖO’nda öğretmenlik yapan Ana-kız’ın hikâyesi de Ulusal basının gündemine oturdu. TRT’nin de okulda çekim yaptığı haber özellikle Ulusal gazetelerde işlendi.

     Fatma Buber ve kızı İngilizce Öğretmeni Ayşegül Turhan’ın kendi doğdukları ilçede ve aynı okulda öğretmenlik yapmaları da eşine ender rastlanacak bir olaydı. Bu haberinde ses getirdiğini ifade eden Usta Gazeteci Necmettin Numanoğlu “30 yılı aşkın zamandır ilçemin sesi-gözü-kulağı olmaya çalışıyorum. İlçemin böyle anlamlı ve güzel haberlerle tanıtılmasında katkım olmasından dolayı bende mutluluk duyuyorum. İki haberiminde Ulusal basın ve Ulusal Televizyonlarda ses getirmesi her şeyden önce bir Arhavi’li olarak beni mutlu etti” diye konuştu. 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response