Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SOSYAL FAALİYETLER DEVAM EDİYOR

    

     Başkan Coşkun Hekimoğlu’nun belli etaplarda yer aldığı Arhavi-Kavak-A.Şahinler-Derecik Köyleri arası bisiklet gezisi etkinliğin de halkımızın da yoğun katılımıyla güzel havada, güzel bir pazar günü Derecik Köyüne coşkulu bir gezi düzenlendi.

     Bu tip etkinlikler yapıldığında ilk akla gelen insanlardan biri olan Dr. Mustafa Özgül ve arkadaşları da etkinliğe dâhil oldular. 

     Bisiklet etkinliğinin yanında ARDOS (Arhavi Doğa Sporlar  Derneği ) tarafından da organize edilen bölge köylerini de içine aldığı ve bu köylere yakın yayla yolları da kullanılarak bir tur düzenlendi. Profesyonel anlamda çalışmalarda bulunan ARDOS bölgede artık ses getirmeye başlamış, üye ve araç sayısı ile gerek bölgede gerekse ülkede adını duyurma noktasına geldi.

 

   

     Bisiklet gezi etkinliğinde güzergah boyunca mola verilerek düzenlenen organizasyona ayrıca da tulum eşliğinde Arhavi yöresi oyunlar oynandı. Baharın ilk günleri olması dolayısıyla yaşanan bu tip organizasyonlar, yemyeşil parkurda geçmiş olup, yaşananlar görülmeye değerdi. Parkurun son noktası olan Derecik Köyüne gelindiğinde köy muhtarı Hüseyin Çağ bisikletçileri karşıladı. Burada da köy halkı ile birlikte halaylar kuruldu tulum eşliğinde Arhavi yöresi oyunlar oynandı. Ardından etkinliğe katılanlar bisikletleri ile birlikte tekrar ilçeye doğru yola çıktılar. Cumhuriyet meydanında son bulan etkinlik, bir başka gezi etkinliğinde buluşmak üzere katılımcılar alandan ayrıldılar.

    

     Bu tip organizasyonlara hafta sonları daha da ağırlık verileceğini söyleyen başkan Hekimoğlu; “İlçemiz bu tip sosyal aktiviteleri gerçekleştirecek potansiyele sahiptir. Baharın geldiği şu günlerde sizlerde takdir edersiniz ki bakınız iki farklı organizasyon ve iki farklı kalabalık bir günde etkinlik yapmaya çalışıyor. Bu Arhavi halkının sosyal yaşama ve doğaya verdiği önem anlamına gelmektedir. Bu yüzden ben tüm halkımıza bugünden söylüyorum yapacağımız etkinliklerle onları doyuma ulaştıracağız Ve diyorum ki “bizi izlemeye devam edin” diye konuştu.


Paylas

About The Author

Leave A Response