Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ SPOR KOMPLEKSİNE DOĞRU..

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü tarafından 16 Ocak 2013 tarihinde yapılacak olan ihale ile Arhavi ilçe Stadının çevresi kapatılacak ve 3 bin kişi kapasiteli tirübin ile önümüzdeki yılda tamamlanmış olacak. Bunun yanında ihalesi yapılan ve yapımına başlanan kapalı spor salonunun ısıtma, çatı onarım ve saha çizimi konusunda son aşamaya gelindi. Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol Tosun “Proje tamamlandığında ilçe stadı ve kapalı spor salonu tam bir spor kompleksi haline dönüşecek“ dedi.

Genç potansiyeli oldukça bünyesinde bulunduran ve bunu resmi müsabakalara bir çok kulüp ve takımlarla katılmak suretiyle ispatlayan Arhavi’nin bu altyapısını gören yöneticiler, idareciler ve siyasetçiler, Arhavi’ye yakışan bir çalışmaya el attılar. Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, kulüp başkanları ve kurum idarecileri konu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç ile yapmış oldukları görüşmeler sonucunda, Arhavi’ye ve Arhaviliye yakışan bir spor kompleksinin hayata geçmesine vesile oldular.

Mevcut tesislere ilave olarak yapılan çalışma ile ilçe kapalı spor salonunun önemli eksiklikleri giderileceği gibi, hizmet kalitesi de artmış olacak. Bunun yanında geçtiğimiz yıl suni çim saha ve sosyal tesislerinin yapımı sağlanan ilçe stadının da dört bir tarafı çevrilmek suretiyle gerçek bir stat konumuna sokulacak. Aynı zamanda 3 bin kişi kapasiteli üstü kapalı bir tirübinin de yapılacağı proje ile mevcut halinden çok daha modern ve çağdaş bir hale dönüştürülecek. Stad ihalesi 16 Ocak’ta yapılacak.

Futbol, voleybol, hentbol, basketbol, tenis, güreş, atletizm, badminton, karate ve halkoyunları gibi bir çok branşta önemli faaliyetler yürüten Arhavi’nin bu tür bir spor kompleksine ihtiyacı kaçınılmazdı. Spora ve sporcuya her zaman ve her ortamda ne gerekiyor ise destek vermekten kaçınmayacaklarını dile getiren Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu; “Milletvekilimiz ile birlikte tüm teşkilatımız, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile beraber konunun çözümünde seferber olduk. Çok şükür, artık sporcularımız daha modern ve konforlu bir ortamda faaliyetlerini sürdürecekler. Kapalı spor salonunun ısınma sorunun çözdük, zeminini boyadık, çatı ve diğer birimlerin tadilatı yapıldı. Halkımız ve sporcu gençlerimiz artık üşümeden sıcak bir ortamda maçlarını hem izleyebilecek hemde oynayabilecekler. Bunun yanında stat ihalesi 16 Ocak’ta yapılacak. 3 bin kişilik bir tirübinle birlikte sahanın etrafını çepe çevre saracak beton bloklarla kapatacağız. Kısacası olması gerektiği gibi. Bunun yanında belediye olarak da bizler boş durmadık ve bölgeye giden yolları hem betonladık hemde asfaltladık. Her iki taraftan da ulaşımı sağlanan yollardan vatandaşlarımız ıslanmadan çamurlanmadan rahatça gidip gelebileceklerdir.” dedi.

Yapılan çalışmalarla gençlerin spora olan ilgisi ve merakın kat ve kat artacağını belirten Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, “milletvekilimiz, belediye başkanımız ve teşkilatımız olarak önemli bir çalışma içerisindeyiz. Geleceğimiz olan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve spora teşvik etmek adına her türlü gayretimiz devam etmektedir. Bu konuda büyük destek veren başta milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla olmak üzere, belediye başkanımız Sayın Coşkun Hekimoğlu’na, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Haber kaynak: Arhavi Belediyesi


Paylas

About The Author

Comments are closed.