Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DE “ÇOCUK FUTBOLU VE SPOR KÜLTÜRÜ” PANELİ DÜZENLENDİ.

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “ Çocuk Futbolu ve Spor Kültürü” adlı panel Çarmıklı Kültür Merkezinde yapıldı. Panele Marmara Üniversitesi BESYO Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof Dr. Turgay Biçer, Show TV ve Sky TV editörü Bülent Tuncay ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi  ve gazeteci Metin Tükenmez panelist olarak katılırken , katılımcı olarak ilçede görev yapan gönüllü sınıf öğretmenleri ve beden eğitimi öğretmenleri bulundular.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erol Tosun’un da izleyiciler arasında olduğu panel UEFA tarafından yılın Graaroots Lideri seçilen Fikret Kadıoğlu’nu tanıtan bir  sunu ile başladı.

Sunuculuğunu Mehmet Remzi Öncel’in yaptığı panelde sadece çocuk futbolu ve spor kültürü değil sistem içinde oluşan spordaki olumsuzluklar tartışıldı. Temenni ve dileklerin fiiliyatta uygulanamaması ve çocuklarımızın becerilerini, yeteneklerini ortaya çıkaracak bir çevrede yetişmeyişi ve onlara bir meta olarak bakılmasının sporda gelinen acı sonuçları gösterdiği belirtildi.

Herşeye rağmen kazanma hırsının sporda bir sürü yanlışlıkların ve haksızlıkların zeminini oluşturacağı belirtilen panelde, öğrenci velilerinin, yetenekli çocuklarına para kazandıracak bir makine gibi bakmasının da yanlış olduğu vurgulandı. Öğrencilere kazanma duygusundan önce ahlaklı ve spor kültürlü olması gerekliliği belirtildi.

Daha sonra izleyenler tarafından soru-cevap şekli ile süren panel Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun kısa kapanış konuşması ile sona erdi. Hekimoğlu, gelen misafirlere günün hatırası olarak çeşitli hediyeler sundu.

IMG_2924-a

IMG_2936-a

IMG_2948-a

IMG_2929-a

IMG_2962-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.