Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’Lİ MÜHENDİS İÇİN UMUTLAR DEVAM EDİYOR..

Elazığ’ın Palu İlçesi’ne bağlı Beyhan Beldesi ile Bingöl arasındaki demiryolu güzergahını değiştirilmesi çalışmaları yürüten inşaat firmasında görevli mühendislerden Arhavi’li Ali Yaşar Hekimoğlu ve Faruk Koç’un bulunduğu şantiye aracı, üç gün önce Murat Nehri’ne uçtu. Şuana kadar yapılan aramalara rağmen araca ve içindeki mühendislere ulaşılamadı.

Palu İlçesi’ne bağlı Beyhan Beldesi ile Bingöl arasındaki demiryolunun, yapımı devam eden Beyhan Baraj gölü altında kalacak olması nedeniyle yeni demiryolu güzgahını belirleme ve kurma çalışmaları sürüyor. Bu çalışmaları yürüten Cengiz İnşaat’ta görevli Ali Yaşar Hekimoğlu ve Faruk Koç adlı mühendislerin içerisinde bulunduğu şantiye aracının Murat Nehrine uçtuğu öğrenildi.

Mühendis Ali Yaşar Hekimoğlu’nun kullandığı belirtilen aracın neden ve nasıl nehire uçtuğu açıklanmazken, olay yerine Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı su altı arama kurtarma ekipleri sevkedildi. Yapılan aramalara rağmen nehire uçan araç ve iki mühendise ulaşılamadığı belirtildi.

demiryolu_3

(Kazanın olduğu düşünülen yer)

demiryolu_1


Paylas

About The Author

Comments are closed.