Saturday 13th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’YE DOĞAL GAZ MÜJDESİ..

Rekare 24 Eylül 2022 Haberler ARHAVİ’YE DOĞAL GAZ MÜJDESİ.. için yorumlar kapalı

İlçemiz Arhavi için büyük önem arz eden ve halkımız tarafından sabırsızlıkla beklenen doğal gazın ilçemize getirilmesi konusunda önemli adımlar atıldı. Çalışmaların üç ay içerisinde başlaması planlanıyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Doğal Gaz Piyasası Daire Başkanlığı tarafından doğalgaz arzı sağlanması planlanan yerleşim yerlerine ilçemiz Arhavi’de dahil edildi.

İlçemize getirilecek doğalgaz ile ilgili olarak Arhavi Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısında gerekli kararlar alınmış olup, yüklenici firma ile gerekli eşgüdüm sağlanarak alt yapı çalışmaları ve yapılacak kazılar sonrasında yüzey kaplama çalışmalarının Arhavi Belediyesi tarafından yapılacağı kararı alınmıştır.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, halkımız tarafından sabırsızlıkla beklenen doğal gazın ilçemize gelecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Kurdoğlu; “gerek kış aylarındaki oluşan hava kirliliği, gerekse katı yakıt fiyatlarındaki yükseliş nedeni ile ilçemizin doğalgaza kavuşacak olması çok önemli bir gelişmedir. Arhavi belediyesi olarak yüklenici firmayla eşgüdüm içerisinde çalışarak doğalgazın hanelere ulaşmasını kolaylaştıracağız. Aynı zamanda kazılar sonrasında zemin kaplama çalışmaları da belediyemiz tarafından yapılacaktır. Doğalgaz Arhavi’mize, halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Haber: Arhavi Belediyesi


Paylas

About The Author

Comments are closed.