Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’YE YENİ KAYMAKAM ATANDI..

Arhavi Kaymakamlığı görevine Diyarbakır Kulp Kaymakamı Fatih DÜLGEROĞLU atandı. Arhavi Kaymakamı Hasan ONGU ise Çanakkale Eceabat Kaymakamlığına atandı.

Fatih Dülgeroğlu Kimdir?
Fatih DÜLGEROĞLU 1983 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzincan’da, lise öğrenimini Samsun Çarşamba Lisesi’nde tamamladı. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Bir süre Maliye Bakanlığında Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kaymakam adaylığı süresince sırasıyla; Bursa Valiliği il stajı, Sakarya Valiliği teftiş stajını tamamladı. Nevşehir Derinkuyu ilçesinde kaymakam vekilliği görevinde bulundu. Mesleki bilgi ve tecrübesini artırmak amacıyla bir yıl süreyle İngiltere’de The University of Sheffield’da eğitim gördü.

Fatih DÜLGEROĞLU 95. Dönem Kaymakamlık kursu sonrasında sırasıyla Eskişehir Beylikova ve Erzurum Olur Kaymakamı olarak görev yapmıştır. 27/06/2015 tarihli Müşterek Kararname ile Kulp Kaymakamlığına atandı.,

İyi derecede ingilizce bilen Dülgeroğlu evli ve iki çocuk babasıdır.


Paylas

About The Author

Comments are closed.