Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“ARHAVİ’Yİ KİM YÖNETİYOR ? “

MHP Arhavi İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, “Arhavi’de ki Yüksek Okul ve Yurt Sorunu” ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Sanal ortamda paylaşılan yazıyı aynen yayınlıyoruz .Açıklama şöyle ;

“Üniversitelerde kayıt dönemi başladı. Yüksekokul öğrencileri kayıt için gelmeye başladılar. Y.okul aynı binada ve yurd yok. Y.okul fiziki bakımdan okuldan başka herşeye benziyor.Hopa ve Fındıklı ilçelerine baktığımızda modern bir Y.okul ve Fakülte binaları,yurt sorununu çözmüş, birbirleriyle yeni bölümler ve Fakülteler açmak için yarışan İlçeler.

Biz ise her konuda olduğu gibi bu konuda da 20 yıl gerilerinden gidiyoruz. Halbuki Karadenizin hiç bir ilçesinde lise yokken Arhavide atalarımız özel lise yapıp zamanın Başbakanına açtırıp komşu ilçelerden öğrenciler gelip eğitim yaptırmış bir ilçeyiz.Nerden nereye? Arhavide ki feto yurduna devlet tarafından el konulduğu zaman , bu binanın Y.okul öğrencileri için Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü ne bağlanması için Akp ilçe başkanı yönetim kurulu üyeleri encümenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine söyledik hatta devlet görevlilerine de söyledik.

Arhavinin eğitimde şuanda görünen en büyük sorunu Y.okul öğrencilerine yurt dedik. Yeni y.okul binasına temel atıldı 10 seneye biter nasıl olsa hastahane misali. Fakat yangından mal kaçırır gibi Feto binasını imamhatip lisesi ortaokul kısmına bağladılar. Imam hatip Lisesinin Boğaziçi mahallesinde yeni modern binasi Nurol Holding’ tarafından yapılıyor. O kadar acil ihtiyaçları yok.BU OLDU BİTTİYİ GERÇEKLESTİREN Arhavi’de siyasetçi olmayıp devlet memuru olan kişilerdir. Beni ençok üzen olay Arhavi halkının tamamına yakın kısmının bu yerin Y.okul yurdu olmasını istemesine rağmen beş kişinin istediğinin olması. Ayrıca bize söylenen yalanın aynısının Akp ilçe başkanı ve yöneticilerine söylenmesi. Biz Akp ilçe başkanı ve yönetim kurulundaki arkadaşları uyardık, ama bize inanmayıp onlara inandılar.

ŞİMDİ SORUYORUM BAŞKAN ve yönetim kurulu üyeleri, hani binanın yatakhane kısmı Y.okul öğrencilerine yurt binası olacaktı. Biz size dedik bunlar sizi kaldırıyor , bize inanmadınız.Kendinizden emin konuştunuz.Kusura bakmayın ama siz Arhaviyi yönetemiyorsunuz sizi çok iyi bildiginiz bu beş kişi yönetiyor. ARHAVİ’Yİ SİZ Mİ YÖNETECEKSİNİZ YOKSA SİYASİ OLMAYAN BU BEŞ KİŞİ Mİ? sonuç olarak yaptığınız bu büyük hatadan dönün o binayı cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu bina halkın malıdır sözünü yerine getirin. Halkın malını birilerine yedirmeyin. SİZİ BU DURUMA DÜŞÜRENLERDEN DE HESAP SORMANIZI BEKLİYORUZ.” 

Kaynak: YalınHaber-Arhavi

lutfiye-ggnal-ogrenci-yurdu-1-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.