Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“ARTVİN TANITIM FUARI” AÇILDI

Bu yıl ilki yapılan ve 3 – 6 Mart tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 1. Artvin Tanıtım Günleri Fuar programına, Arhavi tam anlamıyla damgasını vuruyor. Arhavi stantlarında sergilenen, yüzlerce kilometre öteden getirilmiş olan yöresel el emeği ürünlere, Ankara da yaşayan ve yurdun dört bir yanından fuara gelen hemşerilerimiz yoğun ilgi gösteriyor.

Artvin günleri açılış programında Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gürbüz Akyüz tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından sırasıyla belediye başkanları, Milletvekilleri ve Vali Mustafa Yemlihalıoğlu tarafından konuşmalar gerçekleştirildi. Konuşmacılar arasında yapılan ortak değerlendirmede, Artvin ilinin artık bir Turizm kenti olma yolunda ilerlediğini, bu konuda çok önemli aşamaların kaydedildiği belirtildi. Özellikle bacasız sanayi olarak adlandırılan iki unsurun altını çizen konuşmacılar, bunların başta turizm ve eğitim olduğunu vurguladılar. Konuşmalarında, özellikle Artvinli olup da il dışında yaşayan hemşerilerimizin, Artvin’i sık sık anlatmaları, gidip gelmeleri ve adeta bir kültür elçisi olarak çaba göstermeleri gerektiğini belirttiler.

Daha sonra tüm katılımcılar ile birlikte bu yıl ilki gerçekleştirilen Artvin Tanıtım Günleri fuar açılışını, vali, protokol üyeleri ve kalabalık Artvin halkı ile birlikte gerçekleştirildi.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response