Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİN’DE KORONA VAKALARINDA TEHLİKELİ ARTIŞ..

Artvin’ de korona virüs vakalarının son günlerdeki düşüşü vatandaşın rahatlıkla hareket etmesine neden oldu. Bunun sonucunda ise vaka sayısında ilimizde şok bir artış yaşandı.

Artvin’de 8 kişiye daha Covid-19 teşhisi kondu. Aynı ilçe ve aynı köyde yaşayan bir ailenin tüm bireylerinde korona virüs test sonucu pozitif çıktı.

8 vakanın bir kısmı hastanede gözlem altında bir kısmı da evde olmak üzere karantina altında tutuluyor. Test sonuçlarının pozitif olması ve ardından tedavi sürecinin başlamasıyla beraber Artvin’de korona virüs tespit edilen vaka sayısı 38’e çıktı.

Böylelikle Artvin Devlet Hastanesi’nde toplam 16 hasta gözlem altında tutulup hastaların tedavi süreci halen devam etmektedir. Bu vakalardan biri entübe hasta olarak tedavi görmekte olup diğer 15 hastanın tedavisi stabil olmak üzere normal seyrinde devam etmektedir.

Şimdiye kadar 18 hastanın ise tedavi süreçleri olumlu şekilde tamamlanarak taburcu edildi. Artvin’de virüsten dolayı ölen kişi sayısı ise 4 oldu. Artvin, Mart ayından itibaren korona virüsle mücadelesine devam ediyor.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.