Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ATAMIZI, SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANDIK…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de düzenlenen törenlerle bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıldı.

Atatürk Anıtı başlayan törene İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Garnizon Komutanı Ali Türközü, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk sunma merasimi gerçekleştirildi. Bayraklar bir günlüğüne yarıya indirildi ve anıtın önündeki tören son buldu. Ardından Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesi’ne geçilerek günün anlam ve önemine uygun “Atatürk Fotoğrafları ve Atatürk Kitapları Sergisi” gezildi.

Akabinde Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi’nde hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı” ile Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Ata’ya özlemi vurgulayan şiirler ve konuşmalar, öğrencilerin sunumlarıyla gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemine uygun yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından tören son buldu.  


Paylas

About The Author

Comments are closed.