Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BAYRAKTUTAN’DAN BAŞBAKANIN CANINI SIKACAK SORU

Artvin CHP Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, mecliste Artvin’i Hopa’ya bağlayan Cankurtaran Tüneli’nin ne zaman açılacağını sordu.

Bayraktutan “Dönemin Bakanı olarak 29.10.2010’da temelini atığınız ve 910 günde bitirilecek dediğiniz Cankurtaran Tüneli aradan o kadar zaman geçmesine rağmen neden bitirilemedi?” diye sordu.

Bayraktutan mecliste yaptığı konuşmasında, 29 Ekim 2010 tarihinde temeli atılan, Artvin’i Hopa’ya bağlayan Cankurtaran Tüneli bir bilinmezlikle karşı karşıya kaldığını vurgulayarak; “İhale tarihinde bugün Başbakan olan dönemin Ulaştırma Bakanı projenin 910 günde biteceği gerçeğine rağmen bir pazarlık yapmış yüklenici firmayla iki yıl iki ayda bitirileceğine dair bir el sıkışması yapılmıştır. Gelinen noktada yedi yıllık süre dolmuş olmasına rağmen, yedi yıla yaklaşmış olmamıza rağmen tünelin ne zaman açılacağına ilişkin muamma devam etmektedir. Daha dün oradaydım, ne zaman açılacağı gerçekten bir belirsizlik hâlinde durmaktadır. Sayın Bakana da durumu söyledim. Artvin’i Hopa’ya bağlayan, Karadeniz’e bağlayan Cankurtaran Tüneli’nin açılmasında zaruret vardır. Bu konuda Hükümetin gerekli duyarlılığı göstermesini yöre halkı, yöre milletvekili olarak talep ediyoruz. Bu konudaki belirsizliğin bir an evvel ortadan kaldırılması gerekmektedir; bu konuda yöre halkının beklentisi de budur. Bunu yüce Meclis aracılığıyla Parlamentoyla paylaşmak istedim” şeklinde konuştu.

Haber: Hayati Akbaş

cankurtarantuneli-1-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.