Saturday 13th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BELEDİYE BAŞKANINA SUÇ DUYURUSU ..

Arhavi Belediyesi meclisi aylık olağan toplantısında Kavak Hes ile ilgili Cumhuriyet Mahallesinde yapılan imar değişikliğinin iptali ilgili dilekçelerin görüşülmesi yine gündeme alınmadı.Oysa imar planı değişikliği isteği, Rize İdare Mahkemesinin Kavak Hes ile ilgili Eylül ayında verdiği iptal kararının ardından yapılmıştı. Söz konusu iptal isteği geçen ayda gündeme getirilmiş, gerek vatandaşlar , gerekse CHP’li meclis üyeleri bu konunun toplantı gündemine alınmasını istemişlerdi. Fakat bu konunun,  toplantı gündemine alınması yerine, imar komisyonunda görüşülmesine karar verilmişti.

Aralık ayında yapılan son toplantıda ise imar komisyonu kararının meclis toplantısına getirilmediği görüldü. ADOKOP ( Arhavi Doğa Koruma Platformu) sözcüsü Leyla Öncel’in gündem dışı sorusu üzerine cevap veren Başkan Coşkun Hekimoğlu ise söz konusu kararın imar komisyonunca tarafına iletilmediği oldu.Leyla Öncel, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun, Kavak, Kemerköprü, Konaklı Köyü ve Cumhuriyet mahallesi vatandaşlarının menfaatleri yerine bir şirketin menfaatını koruduğunu düşündüklerini ve bu nedenle hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, imar komisyonun raporunun bugün meclise getirilmemesini de yine Başkan Coşkun Hekimoğlu’nun isteği doğrultusunda geliştiğini tahmin ettiklerini açıkladı.

Bir gurup ADOKOP üyesi ve vatandaşlar daha sonra Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ile ilgili” görev ve yetkiyi kötüye kullanmak”  tan dolayı Arhavi Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

IMG_9035-a

IMG_9030-a

IMG_9033-a

IMG_9039-aa


Paylas

About The Author

Comments are closed.