Tuesday 23rd April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BİR FESTİVAL DE BÖYLE GEÇTİ..

41. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali son gecede yaklaşık 30 bin seyircisi ile final yaptı.

Final gününe özel yarışma ve sportif etkinliklerle başlandı. Günün ilk etkinliği İlçemiz Kavak Köyünde yapılan  “Çay Toplama Yarışması” idi.

Daha sonra sırasıyla, tenis turnuvası final maçı, ulusal ve uluslararası halkoyunları ekiplerinin gösterileri, satranç ve tavla turnuvası final karşılaşmaları, bedmıntın turnuvası final maçı, Türk hava Kurumu yamaç paraşütü gösterileri, halı saha futbol turnuvası final karşılaşması ve şöhretler futbol gösteri maçı  yapıldı.

Gece programı,  tümü ile üniversite öğrencilerinin olduğu eski Arhavi Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Gurup Albatrosun  sahnede yer alması ile açıldı.Daha sonra Tolga Kurdoğlu  sahneye çıktı. Kurdoğlu sahnede Nina Basharuli ve Gurup Shurimshine ile birlikte yer aldı. Ardından izleyiciler Birol Topaloğlu’nun muhteşem konserine tanık oldular. Topaloğlu bir ara eşi Refika Kadıoğlu’nu da sahneye davet ederek birlikte güzel bir parçayı da seslendirdi.

Gece Gülşen’nin süper sahne gösterisi ile sona erdi. Gülşeni her izleyen “ bu sanatçı sahneyi öylesine kullandı, seyirci ile öylesine bütünleşip ,coşturdu ki aldığı her kuruşu hak etti..Sanatçı Gülşen bu performansı ile uzun süre Arhavi’lilerin hafızasından silinmeyecek” dediler.

Gecenin sunuculuğunu sanatçı Hakan Bilgin ve Özlen Öncel yaptılar.Etkinlik sonrası Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu bir teşekkür yazısı yayınladı.

seyirci_007

cay-toplama-yarismasi_022

cay-toplama-yarismasi_011

futbol-turnuvasi_003

voleybol-turnuvasi_009

tavla-satranc_012

tavla-satranc_006

tolga-kurdoglu_002

tolga-kurdoglu_003

tolga-kurdoglu_007

halk-oyunlari_010

odul-plaket_001

odul-plaket_002

birol-topaloglu_004

gulsen_012

gulsen_021

gulsen_032

final_003


Paylas

About The Author

Comments are closed.