Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

corcina 02 Mart 2010 Spor Yorum yok BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

     

    İlçemiz Cumhuriyet Mahallesinde yer alan Cumhuriyet İlköğretim Okulu, eğitim-öğretim alanındaki başarılarına son yıllarda sportif başarıları da  eklemeye başladı. Okulda görevli sınıf öğretmeni Mustafa Nuri ÇUKUR tarafından oluşturulan masa tenisi takımları artık Türkiye çapında başarılara imza atıyor.

     Aynı alanda kendisinin Türkiye 3. ve 4.  luğu bulunan öğretmenleri ile birlikte 2006 yılında çalışmalara küçük yaşlardan başlayan öğrenciler, çalışmaların meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladılar.

 

     Kız ve erkek kategorilerinde oluşturulan masa tenisi takımları, ilk olarak 2007/2008 eğitim-öğretim yılında müsabakalara katıldı. İlk müsabakalarında kız ve erkek kategorilerinde il birincisi olarak ilimizi Türkiye şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmeye çalıştı. 2008/2009 Eğitim-Öğretim yılında da kız ve erkek takımları il birincisi olarak Kırşehir ilinde yapılan Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil etti. Bu şampiyonada yer alan kız ve erkek ayrı ayrı 90 takım arasından erkek masa tenisi takımı ilk 32 arasına kalma başarısını gösterirken, kız masa tenisi takımı da ilk 16 arasına kalarak büyük bir başarıya imza atmış oldu. Özellikle yaşça kendilerinden büyük rakipleri ile bütün güçlerini ortaya koyarak yaptıkları mücadeleler ile her kesimin büyük takdirini topladılar. Müsabakalara katılan diğer takım çalıştırıcısı ile federasyon yetkililerinin dikkatini çekmeyi başaran öğrenciler için artık 2010 yılı için hedef Türkiye şampiyonasında en önlerde yer almak olarak belirlendi.

     Bununla birlikte, kazanılan birincilikler il düzeyinde de kulüplerin dikkatini çekmiş olup, Artvin 7 Mart Spor Kulübü tarafından öğrenciler kulüp düzeyinde spor faaliyeti yapmaya davet edilmişlerdir. Yapılan görüşmeler neticesinde öğrencilerin 2009/2010 eğitim-öğretim yılı için 7 Mart Spor Kulübü adı ile kulüplerarası müsabakalara katılması benimsenmiştir. 

     Takımlarımız kulüplerarası müsabakalarda ilk olarak Çankırı ilinde düzenlenen Kulüplerarası Küçükler Masa Tenisi C Gurubu müsabakalarına katılmışlardır. 24 ilin yer aldığı C gurubundaki müsabakalar neticesinde kız masa tenisi takımı gurup 2. olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Aynı takım 4-7 Mart 2010 tarihinde Ankara ilinde yapılacak olan Kulüplerarası Masa Tenisi Türkiye Şampiyonasında mücadele etmeye hak kazanmıştır.

     Ülke genelinde yaptıkları maç sayısı hızla artan takımlarımız, Amasya ilinde düzenlenen ve kendilerinden yaşça büyük rakiplerinin olduğu Kulüplerarası Yıldızlar Masa Tenisi C Gurubu müsabakalarına katılmışlardır. Rakipleri kendilerinden yaş ve deneyim olarak oldukça üstün olmalarına rağmen, erkek masa tenisi takımı çeyrek finale kadar yükselmiş, kız masa tenisi takımı da gurup 6. olarak büyük bir başarı elde etmiştir.

     Yetkililer;

     “Söz konusu müsabakalara katılımın sağlanması için özellikle maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta Arhavi Kaymakamlığı ve Arhavi Belediyesi olmak üzere, İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Hat-Pek Beton ve katkısı olan diğer iş adamlarına teşekkürü bir borç biliriz. Ayrıca, öğrencilerin çalışması için uluslar arası standartlarda 2 adet masa tenisi masası ile diğer çalışma araçları tahsisi yapan Sayın Mehmet KOCATEPE ve Sayın Naci NUMANOĞLU’na da teşekkür ediyoruz.” dediler

     Takımı oluşturan öğrenciler düzenli bir şekilde, belirlenen gün ve saatlerde öğretmenleri nezaretinde çalışmalarını aralıksız sürdürmektedirler. İlk hedef olarak Ankara ilinde 04-07 Mart 2010 tarihleri arasında yapılacak olan Kulüplerarası Masa Tenisi Küçükler Türkiye Birinciliğinde en iyi dereceyi elde etmek olarak belirleyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Masa Tenisi Küçükler Türkiye Şampiyonasında da hedef artık Türkiye Şampiyonluğu.

     Planlı ve sistemli her çalışmanın sonunun mutlak başarı olduğunu hatırlatır, öğrencilerin bundan sonraki spor ve okul yaşantılarında başarılar dileriz.


Paylas

About The Author

Leave A Response