Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BORÇKA’DA ŞUANA KADAR 60 KİŞİ DE COVİD-19 POZİTİF ÇIKTI..

Rekare 31 Mayıs 2020 Haberler BORÇKA’DA ŞUANA KADAR 60 KİŞİ DE COVİD-19 POZİTİF ÇIKTI.. için yorumlar kapalı

Borçka ilçesinde, karantinanın kalkmasıyla mayıs ayında pozitif vakalar yeniden görülmeye başladı. Yaklaşık 1 ay önce Bursa’dan Borçka’ya cenaze getiren 3 kişide corona virüsü tespit edildi. Yakın temasta bulunan 2 kişinin daha test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine filyasyon taramasına başlatan sağlık ekiplerince, 60 kişi karantina altına alındı.

TEDBİR HATIRLATMASI

İlçe sakinlerinden Yusuf Mert, vakalarının görülmesi ile ilgili “Öyle duyduk, cenaze için gelenlerden dolayı olmuş galiba. Biz de uzun zamandır hastaneye gitmedik, tedbir aldık. 3 aydır Borçka’ya inmemiştik. Birkaç kişi ile birlikte çarşıya indik. Şu anda kimse yok. Vaka var ama tedbir alıyoruz, kimseye yaklaşmıyoruz” dedi.

 “DIŞARIDAN” İSYANI

İlçede oturan Oğuz Şentürk de, tedbir almanın son derece önemli olduğunu söyleyerek, “Burada böyle bir şey olduğuna inanmıyorum; dışarıdan gelenler getirdi. İnsanlar evlere kapanıyor ama kendine baktıktan, tedbir aldıktan sonra insanoğluna ne olabilir ki. Tedbir çok önemli” diye konuştu.

“HUZURSUZLUK YAŞIYORUZ”

Vakaların, kent dışından ilçeye gelenlerden kaynaklı olduğunu anlatan Yılmaz Eryiğit ise, “Burada bayadır vakamız yoktu, dışarıdan gelenler nedeniyle çıktı. Vakalar tespit edildi. Hastanelerde yatıyorlardı. Tüm halk olarak huzursuzluk yaşıyoruz. Evde durmak da zor; insanın psikolojisi bozuluyor. ‘Ne olursa olsun’ gibi düşüncelere kapılıyoruz. Umarız salgın biter” ifadelerinde bulundu.

2 NİSAN’DA KARANTİNA

Artvin Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından corona virüsü tedbirleri kapsamında, Borçka ilçesi ve Aralık köyü, 2 Nisan’da 15 gün süreyle karantinaya alınmıştı.


Paylas

About The Author

Comments are closed.