Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“TAHSİN ÇARMIKLI BRİÇ TURNUVASI” SONA ERDİ

Arhavi Majörler Spor Kulübünün düzenlediği “7. Arhavi Tahsin Çarmıklı Briç Turnuvası “ sona erdi. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu turnuvada dünya şampiyonları, milli takım oyuncuları ve Almanya’dan gelen yabancı briç severler sportif kazanımlarının yanında bu sporun temel kazanımı olan dostluğu ve arkadaşlığı pekiştirme fırsatı buldular.

Genel klasmanda 3.lüğü Ayhan Uysak – Uğur Alaman, 2.liği Serap Carfi – Salvador Assael ve 1.liği Okay Gür – Yusuf Sohtorik çifti kazandı. Senyor 1.liğini Cavit Turan-Ergin Korkut çiftinin aldığı karşılaşmada, bayanlarda Anna Minasyan-Reyhan Tekeli çifti de şampiyon oldular.

Tahsin Çarmıklı anısına düzenlenen turnuvanın tesadüfen onun ölüm yıldönümüne rastlaması oğlu Osman Çarmıklı beyin duygulanmasına neden oldu. Rahatsızlığı nedeni ile Amerikada bulunan Osman Çarmıklı gönderdiği mesajda babasının iyi bir briçci olduğunu, kendi memleketinde onun çok sevdiği bir spor etkinliğinde anılmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek rahatsızlığı nedeni ile Arhavi’de olamayışına da çok üzüldüğünü belirtti.

 

Gerek Majörler Spor Kulübü Başkanı Murat Kesimal,gerekse ilçe Balediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu Osman Çarmıklı’ya çok teşekkür ederek bu desteklerinin bundan böyle de sürmesini istediklerini belirttiler.

Mali müşavir Hilmi Takaz ve İstanbul ayağında fahri hemşehrimiz Çiğdem Dilber hanımın yoğun katkılarının yanında MNG Holding ,Arhavi Belediyesi ve Mapi Reklam Ajansı turnuvanın diğer sponsorları oldular.

Organizasyon başkanlığını Sefer Gediğin yaptığı turnuvada ilk yıldan beri ilçemize gelen briç duayeni Nafız Zorlu beye her yıl olduğu gibi yine ilgi büyüktü.


 


Paylas

About The Author

Leave A Response