Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BU BAYRAM KÖYLERİMİZDE ŞENLİK VAR..

Arhavi Pilarget  ve Kamparna Köyü, bayramın 3. ve 4. gününde halka açık ve yöresel eğlenceye dönük şenlikler düzenliyor.

Pilarget ( Balıklı)  Köyünde ilk kez düzenlenecek şenliğin organizasyonunu Pilarget Doğa Ve Yaşam Derneği düzenliyor. Şenlik alanı olarak eski ilkokul bahçesi düşünülmüş. Etkinliğe Metin Şeşenoğlu ve Ayhan Alptekin gibi sanatçılar katılırken program sunuculuğunu üstlenen Akın Gülhan’ın  lazca stand up gösterilerini de izleme şansımız olacak.

Ayrıca etkinlik içinde çevre bilincini geliştirme ve doğaya sahip çıkma konusunda bazı bilgilendirmeler yapılacak ve şenlik, yöresel yemek ve horonlarla devam ettirilecek. Pilarget Şenliği bayramın 4. günü  yani 14. 08.2019 tarihinde saat 12.00 da başlayacak ve akşama 20.00 a kadar devam edecek.

Kamparna ( Dikyamaç) Köyü bu yıl 3. sünü düzenlediği şenlikte program oldukça geniş. Şenliği Dikyamaç Köyü Derneği organize ederken Kültür Bakanlığı ve Arhavi Belediyesi de destekte bulunuyor. Çeşitli yarışmaların yapılacağı etkinlite Gürcistan’da gelen misafir sanatçı ve konuklar da yer alacak. Kamparna ‘daki şenlik bayramın 3. gününde ve saat 10.00 da başlayacak. Sanatçı Ünal Sofuoğlu’nun sahne alacağı etkinliğin sunuculuğunu Akın Gülhan yapacak.


Paylas

About The Author

Comments are closed.