Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“BU SEÇİMDE SADECE BELEDİYE BAŞKANI, MUHTAR SEÇMEYECEKSİNİZ, ÜLKEMİZİN YÖNÜNÜ DE BELİRLEYECEKSİNİZ..”

Rekare 04 Şubat 2024 Haberler “BU SEÇİMDE SADECE BELEDİYE BAŞKANI, MUHTAR SEÇMEYECEKSİNİZ, ÜLKEMİZİN YÖNÜNÜ DE BELİRLEYECEKSİNİZ..” için yorumlar kapalı

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, ilçe örgütü binasının açılışı için Arhavi geldi. Baş, açılış öncesi kahvaltı yaptığı Minon Tesislerinden  Kapalı Çarşıya kadar yürüdü. Erkan Baş, yürüdüğü güzergahta Pazar günü olmasına aldırmadan açık olan bütün esnaflar ve çay ocağında bulunanlar ve balıkçılarla sohbet etti. Yakın ilgi gören Erkan Baş “sizler yanımızda olduğunuzda biz yalnız olmayacağız “ diyerek destek istedi.

Açılış ve konuşmanın yapılacağı Zafer Çelenk Çarşısına geldiğinde CHP ilçe teşkilatı mensupları ve ilçe başkanı Avukat Sezgin Çakmak ile karşılaşan Erkan Baş kısa da olsa sohbet etme fırsatı buldu.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, parti binalara baktığınızda çok şatafatlı olanları görürsünüz ama içinde adam göremezsiniz.. Bakmayın bizim böylesine gariban örgüt binasına , içinde insanlar olacak dedi.

Erkan baş sözlerine şöyle devam etti;

Biz parti binamızı örgüt başkanlarının makam yeri olarak görmüyoruz, zaten önceden örgütlenip ardından teşkilatı kuruyoruz. Bizler hangi partiden olursa olsun. özellikle kadınlarımız ve gençlerimiz için bu mekanı , özgür bir birey olarak fikirlerini harekete geçirebileceği bir odak merkezi olarak görüyoruz.

Geçtiğimiz genel seçimlerde AKP ve MHP’liler  muhalefet olarak bizleri Amerikan uşağı, kendilerini de milli ve yerli partiler olarak pazarladılar Peki seçim bitti ne oldu. Nato’ya ve Amerika’ya  evet dediler mi..Dediler.

Kısacası dünün kırmızı giyen hırsızı bugün mavi giyerek yine hırsızlık yapıyor. Birde genel seçim öncesi tüm muhalefetin stratejik oy verme olayı vardı. Eskişehir’de bir motokurye bizim adayımızdı. CHP liler bize destek vermedi. Stratejik oy veriyoruz diye İYİ Parti adayını desteklediler. Sonuçta bizim aday kazanamadı, İYİ parti adayını milletvekili yaptılar..Ne oldu..İki gün sonra adam AKP ye geçti, şimdi de Eskişehirde AKP belediye başkan adayı. Al sana stratejik oy..

Değerli yoldaşlar 31 Mart tarihinde elbette belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarları seçeceksiniz ama şunu unutmayın sizler aynı zamanda oyunuzla ülkenin nereye doğru gitmesine de karar vereceksiniz “ dedi.

İİçe başkanı Osman Özşalapın yaptığı konuşmanın ardından örgüt binasının açılışı yapıldı. Erkan Baş kısa bir dinlenmenin ardından Hopa’ya geçti.


Paylas

About The Author

Comments are closed.