Wednesday 24th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ÇEVREYE SAYGI, KENDİMİZE SAYGI DEMEKTİR

İlçemiz Arhavi’de bilindik hoş olmayan görüntüleri yaratmaya devam ediyoruz.Vatandaş olarak çöplerimizi çöp konteynırların içine değil, hemen yanına , yola dökmeye devam ediyoruz.

Bununla da kalmayıp çoğu konteynırları devirip, kanal ve derelerini içine atmaktayız. Çevrenin kirli görünmesinin yanında maalesef bu durumun sağlığımızı da  tehdit edeceğini bilmemize rağmen yine  bildiğimizi okuyoruz.

Arhavi Belediyesi çöp servisinin çöpleri toplamada son günlerde yaşadıkları en büyük sorunlardan biri de bu. Aldığımız bilgilere göre konteynırlara atılmayan çöplerin toplanması da zaman açısından sorun çıkardığından hizmeti aksatmakta, sağlıklı bir çalışmayı engellemektedir.

Bunun yanında konteynırların kapaklarının açık bırakılması da bazı hayvanların çöpleri tekrar yola yaymasına neden olmaktadır.

Yetkililer, vatandaşların kendilerine yardımcı olmaları beklerken  110 nolu telefondan zabıta servisine ihbarda bulunabilecekleri de belirttiler.

Bu görüntülerin ilçemize hiç yakışmadığını belirtiyor ve vatandaşların çevresine ve sağlığına gerekli ilgiyi göstereceğini ümit ediyoruz.

Fotoğraf0154-a

Fotoğraf0116-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.