Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CİHANİ’DEN KAMİLET’E SELAM OLSUN…

IMG_6000-a

İlkay Nişancı’ya ait “Kamilet “ belgeseli Konaklı Köyünde bulunan direniş çadırında vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile izlendi.

Geceye yönetmen İlkay Nişancı ve belgesel de oynayan Erkan Can da katıldılar. Gösteri sonrası kısa bir söyleşinin de yapıldığı gecede İlkay Nişancı “Aslında bu belgeselde çok zor doğa koşullarında yaşam mücadelesi veren insanın  emeğini anlatmak ile yola çıkmıştım. Üç yıl öncesi İlyas Can ile ile böyle bir çalışmanın  hazırlığını zaten yapmıştık. Fakat bu arada değerli ağabimizi kaybettik. Onun için bu belgeseli İlyas Can ağabim anısına yaptım. Erkan kardeşimin de babasının izinde oluşu beraber çalışmamızı sağladı. Bizleri yaşadıkları alanda en iyi bir şekilde ağırladılar. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederim.” dedi.Erkan Can ise çekim esnasında yaşadıkları zorlukları ve tatlı maceralardan esprili bir şekilde bahsetti. Babası İlyas Can’ın hala daha kendisi ile beraber olduğuna inandığını söyleyerek “ Kamilet doğal yapısı ile var olursa arılarım olacak. Arılarım olunca yaşam olacak” diyerek; “sahip olduğumuz balın ne kadar kaliteli olduğunu biz bile bilmiyorduk, bu kaliteyi ancak Kamileti bu bakir yapısı sağlıyor” diyerek, vadiye sahip çıkan herkese teşekkür etti.Gece şarkılar ve şiirlerin okunması ile devam etti..

İlkay Nişancı kimdir?Aslen Arhavi’li olan İlkay NİŞANCI 1976 Kdz. Ereğli doğumlu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul \üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. 2002 Ocak ayından beri aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.  Film Müzikleri yapmaktadır.Filmografi: Hamallar (Belgesel Film)1996, Yürek Sürgünü (Kurmaca Film)1998, Açık Pencere(Kurmaca Film) 2000, Çengelli İğne ( 2002 )

IMG_5998-a

IMG_5985-a

IMG_5984-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.