Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CİHA TEPESİ YOLU ONARILIYOR

    

     Arhavi Belediyesi Fen işleri ekibi Başkan Coşkun HEKİMOĞLU’nun talimatıyla Yukarı Hacılar Mahallesi ile Ciha Tepesi yol güzergâhında iyileştirme çalışmaları başlattı. Bilindiği üzere bölgede hem Ciha (kale) Tepesinin var oluşu sebebiyle turizm açısından, hem de bölge insanının yaz sezonu dolayısıyla civarda yer alan tarım arazilerine ulaşımın rahatlatılması için yolun sağlıklı bir şekilde işlerlik kazandırılması gerekmekte idi.

     Çalışmaları yerinde gören Başkan HEKİMOĞLU; “Yukarı Hacılar Mahallesi bölgesi içerisinde de yer alan ve bu bölge de ikamet eden mahalle sakinlerinin de ihtiyacını karşılayan yolun işlerlik kazanması için bir an önce harekete geçmemiz gerektiğini düşündük. Yaza girdiğimiz şu günlerde arazi sahiplerinin araçla gittikleri yerler var. Ulaşım sorunu yaşadıklarını bizlere bildirdiklerinde kendilerine hemen yardımcı olalım dedik. Bunun yanında tarihi ve turistik öneme sahip Ciha Tepesi ve civarının aynı güzergâh içerisinde olması yıllarca ihmal edilmiş yolun iyileştirilmesi ve standardın üzerine çıkarılması adına çok önemli idi.” dedi.

     Yıllarca bakımsızlıktan araçla çıkılması zor bir hale gelen bu bölgeye geçtiğimiz gün belediyemiz iş makineleri ve araçlarla yolun iyileştirme ve geliştirme çalışmaları başlatılmıştır. Aynı zamanda bölgenin turizme kazandırılması için gayret ve çaba içerisine girilmiştir. Önümüzdeki dönemlerde bir mesire alanının da çalışması yapılan bu alanda, yolun standardı geliştirildiğinde ulaşımın daha da kolaylaşıp ihtiyaca cevap verecek bir imkâna kavuşması ilçemizin önemli tarihi eserlerinden biri olan Ciha (KALE) Tepesinin ve çevresinin hak ettiği ilgiyi ve talebi göreceği şüphesizdir.


Paylas

About The Author

Leave A Response