Monday 22nd July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İŞADAMI YAVUZ BATUM MEMLEKETİNDEYDİ

     İşadamı Yavuz Batum birkaç günlüğüne baba ocağı Arhavi’deydi. Memleketine olan sevgi ve hasretini kızı Ceren ve yakın dostları ile Hacılar Mahallesindeki kendisine ait evinde geçiren Batum “ Ankara’ da doğup büyümeme rağmen, öğrencilik yıllarımda tatilimi hep babaannemin yanında ve Arhavi’li arkadaşlarımla  burada geçirirdim. Ailemin tatillerinin bir bölümünü de memleketimizde geçirmesi buna eklenince   artık yılda bir defa değil, her fırsatta gelmeye başladım.” dedi.

     Memleketimizin kıymetini çok iyi anlamamız gerektiğini belirten Ener Holding sabibi Yavuz Batum, Çağdaşlaşıyoruz, modernleşiyoruz diyerek yaptığımız bazı yatırımların yöre dokusunu yok ettiğini, oysa Arhavi’nin  ilgi çeken yüzünün bakir doğasından ve otantik değerlerinden oluştuğunu belirterek, zaten bizleri memleketimize çeken şeyler bunlardır, bunları kaybedersek ilçemizi de kaybederiz diyerek herkesi önyargısız ilçesine sahip çıkmaya davet etti.

     Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’ nu da ziyaret eden Batum, Mençuna Şelalesine giderek bol bol Şahinkaya balından da yedi. Doğu Karadeniz Bölgesinde böylesine güzel bir görüntünün Arhavi’de olmasına  da son derece sevinen işadamımız  bir ara şelale altında horon da oynadı.


Paylas

About The Author

Leave A Response