Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ÖZYÜREK İTALYA CANALE 5 TV DE İDİ

   

     Dünyanın en uzun burunlu adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Artvinli hemşerimiz Mehmet Özyürek, İtalya Canale 5 televizyonun konuğu oldu.

    Rize’de yayın yapan yerel Çay Televizyonu’nca 1998 ve 2000 yılında düzenlenen Uluslararası Uzun Burun Şampiyonası’nda üst üste birinci olan ve 8.8 santimetrelik burnuyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran Artvinli Mehmet Özyürek’in ünü İtalya’ya kadar ulaştı.

     İtalya’nın dünyaca ünlü televizyon kanalı olan Canale 5 Televizyonu Enternasyonal Guinness Rekorlar Kitabına giren yaklaşık 200 rekortmeni 15-21 Mart 2010 tarihlerinde Roma’daki stüdyosunda ağırladı. Programa çağrılan dünyaca ünlü rekortmenler hünerlerini bir kez daha sergileme fırsatı buldu.

     Programda en çok ilgiyi Artvinli hemşerimiz Mehmet Özyürek çekti. Programın bayan sunucusu ve yönetmeni hemşerimiz Özyürek’e bir birinden ilginç sorular sordu. Şampiyon Özyürek’in burnunu metreyle ölçtükten sonra “Öpüşürken sorun yaşıyor musun” diye sordu. Bunun üzerine Özyürek, “Gönüllü iseniz ve sizce bir sakıncası yoksa ben buradayım, hemen deneyebiliriz” dedi. Bu cevabı beklemeyen sunucu şaşkınlığını gizleyemeyerek Özyürek’e,“İyi öpüştüğünüzden eminim” diye cevap verdi.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response