Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ÇOK TEŞEKKÜRLER

rekare 10 Ağustos 2010 Haberler Yorum yok ÇOK TEŞEKKÜRLER

     38 yıldır arzuladığım ilgi ve yoğunluğu bu yılki festivalde görmenin mutluluğu içindeyim. Festivalin içerik olarak tartışılabilecek elbette birçok eksik  yönleri vardı  ve gelecekte de olacaktır.. Olmaması mümkün değildir. Çünkü küçücük bir kasaba olarak uluslar arası bir etkinliği ellibinin üstünde bir insanın karşısında yapmak her kesin harcı değildir.. Bugün birçok büyük şehirler böyle bir etkinliği düşünme bile düşünemezler. Kaldıki organize etmek..

     Bu festivalin 35 yılında aktif olarak görev yapan gönüllü olarak hep yapılan etkinliklerin ilçemize ekonomik katkı sağlamasını bekledim durdum. Bu sene gördümki çoğu mağazalar, kahveler, lokantalar , pastahaneler  gece 02.00 a kadar açıktılar..Festival alanı cıvarında kurulan geçici satış stantlarında boş yer yoktu. Bu oldukça dikkat çekici bir durumdu  fakat ticareti bilmeyen birkaç satıcının çok fahiş fiattan satış yapması da bu stantların kötü reklam edilmesine neden oldu.Bunu da belirtmeden geçemiyeceğim.

     Festival alanının kullanım olark çok iyi planlanması dikkat çekici idi.Sahne dj’inden elektrikçisine kadar her kes görevini biliyor ve kimse kimseye yük olmuyordu…Hakan Bilgin ve Eylem Şenkal’ın profesyonellikleride buna eklenince ortaya işte yıllardır hayal ettiğim görüntü bu idi dedim..Sevgili Hakan Bilgin’in kulisteki bir sözü de dikkatimi çekti..” Hocam bu bir bayrak yarışıdır..Dün siz..Bugün biz..Yarın başkasında olacak bu bayrak ve hep yüksekte olacak”

 

     Arhavi Kültür ve Sanat Festivali artık dünya normlarında bir festivaldir..Türkiye’nin en büyük festivallerinden biri olmuştur artık..

16.000 nüfuslu bir ilçede bunu  başarmanın da mutluluğu çok başkadır elbette.Onun için ben, başta bu festivali var eden ve yıllardır birlikte çalıştığım başta kurucumuz, eski ilçe kaymakamımız Erol Ertuğrul’a, Cengiz Günal’a, Reşat Filibelioğlu’na, Alaattin Tosun’a, Yaşar Turna’ya, Tamer Öncel’e, Sıtkı Kurdoğlu’na, Hamdi Yıldırım’a, Özer Uluşan’a, Ali İmdat Özçakmağa, Güngör Takaz’a, Zafer Şahin’e, Cahit Özkal’a, Tüm belediye başkanlarına ve personellerine ve özel bir insana ..Cengiz Kurdoğlu’na çok teşekkür ederim…

     Ve bu yıl festivalde sanatsal alanda birden fazla ilklere imza atan Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu da tebrik etmek istiyorum..

      Kalın sağlıcakla…


Paylas

About The Author

Leave A Response