Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 91.YILI İLÇEMİZ ARHAVİ’DE DE COŞKU İLE KUTLANDI..

29 ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de coşku ile kutlandı. 28 Ekim günü Atatürk Anıtına çelen konulması ile başlayan kutlamalara bu gün de devam edildi.

İlçe Kaymakamı Muhammet Önder’in makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından AGM ye geçilerek tüm okul öğrencileri ve halkın katılımı ile bayram kutlaması gerçekleşti. Günün konuşmasını yine ilçemiz Kaymakamı Muhammet Önder yaptı.  Şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileri sonrası okul öğrencileri arasında yapılan yarışmanın ödül dağıtımı  yapıldı.

Törene Garnizon Komutanı Nihat Çağlar,  Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu , kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder Cumhuriyet Bayramı nedeni ile Kaymakamlık web sitesinde şu mesajı yayınladı.

Muhammet Önder-kaymakam

“Atatürk’ün eseri, bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyetin, ilanının 91. yılını birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içindeyiz.

Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir.

Aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğilirken, hepinize sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum.

IMG_4509bayram1

IMG_4600bayram3

IMG_4601bayram4

IMG_4558bayram 4


Paylas

About The Author

Comments are closed.