Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DEMEK OLUYOR Kİ

rekare 23 Şubat 2010 Haberler Yorum yok DEMEK OLUYOR Kİ

 

     Sonunda Arhavi’de de HES katliamı başladı. İlk çalışmalar Dulgerli, Yıldızlı ve Başköy sınrları içinde. Öğrendiğimize göre yapılması düşünülen bilgilendirme için köylere gidilmiş. Ölçmüşler, biçmişler, karını zararını hesap etmişler…falan ..filan. Peki kaç tane köylü bulmuşlar karşılarında ..Köyde kimse kalmamış ki. Muhtarlar bile şehir merkezinde oturduktan sonra.. Olay yerinde devletin resmi birimlerinden başka kimsecikler yok.

     Bilgilendirme de şudur” Efendim biz burada baraj yapacağız haberiniz olsun” … Ondan ötesini ne karıştırırlar ne sordururlar. Babalarının yeri ya…

     Ee gelelim bizimkilere..Türkiye’nin en güzel coğrafyasında köyleri olduğu halde bu güzel yerleri terk eden  Arhavi köylüleri..Siz…Evet siz arazilerinize , siz köyünüze sahip çıkmazsanız, biri gelir başınıza HES i de kurar kafesi de.

     Gelinen noktada köylümüzden  tepki olarak tık yok..

     Ee..O zaman;

     Demek oluyor ki Arhavi köylüsü ormanına, tarlasına, hayvanına su gelmesini istemiyor.

     Demek oluyor ki Arhavi köylüsü alabalığı artık derelerinde değil de filmlerde, fotoğraflarda  görmek istiyor

     Demek oluyor ki Arhavi köylüsü derelerin ve ormanların doğal yapısının makinelerle tahrip edilip çevrenin yok olmasından şikayetçi değil.

     Demek oluyor ki Arhavi köylüsü şirket patronlarının ceplerinin dolması için bizim derelerimiz boşalsın önemli değil diyor..

     Demek oluyor ki…Bu duyarsızlıkla Arhavi köylüleri bu güzelim derelerini çoooook arayacak..

 


Paylas

About The Author

Leave A Response