Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MU GAĞODU…

Rekare 23 Şubat 2010 AKIN Yorum yok MU GAĞODU…

 

Uzun zamandır ara verdiğimiz köşe yazılarımıza nihayet Bismillah diyerek devam ediyoruz..Osman kardeşimin  kurmuş olduğu bu sitenin başına gelen pişmiş KOTUMENUN  başına gelmez..

4 yıldır bu sitenin köşesini  işgal ettim onlarca makale yazdım  ve hep  ARHAVİ sevdasından bahsettim,memleket dedik ,sevelim dedik ,,bu güzelliklere sahip çıkalım dedik..elimizden geldiğince siyasette yaptık eleştiride yaptık..tepki de aldık sevgide kazandık… ama kimseden düşmanlık görmedik…kimseye düşman gözüyle bakmadık.. zaten sitenin amacıda kendi fikirlerini savunarak bir tarafmış gibi durmak değil, haber yapmak ve ilçeyi tanıtmak , merak edenleri yerel haberlerle  buluşturmak,bilgilendirmek.

Durum bu olduğu halde içimizden birilerinin bu siteye bu hizmete çelme takmak istemesini bir türlü anlamıyorum… hani demiştim ya NOSİ ŞUKA VAREN Kİ MEGİTAHA KAYBANA..sanırım bu laz atasözü buraya cuk diye oturdu…bir Arhavilinin bunu yapabilmesi  gerçekten çok düşündürücü.Taş üstüne taş koymak varken yıkmak ne anlam taşıyor…Arhavim. net  sitesi ticaret hane  değil ki, ayrıca kimseye de bu sitede olmak extra rant sağlamıyor ki..kimseyle de rekabet etmiyor ki… peki neden sürekli içimizden birileri bu siteyi çalışamaz duruma getirmek için uğraşıyor..bu site tamamen gönül emekçileri kardeşlerim tarafından ayakta duruyor ve onlar Arhavi adına bur da zaman harcıyorlar..

Diyelim ki  bütün Arhaviye ait siteleri yok edip tek site haline geldik ne olacak? Yedi  dalda  Oskar ödülüne mi layık görüleceğiz yada altın portakal bizim mi olacak..sahile heykelimizi mi dikecekler?

Yazık emeklerine yazık..Arhaviyle ilgili onlarca site kuruldu kimi ayakta kimi rahmetli oldu.. amaç hep aynı gibi gözükse de , kimi olayı abarttı kimi ,kendini tek ve rakipsiz gördü… her alanda rekabetin kirlediği bu dönemde ister istemez  bu sanal alemde de kirli bir rekabet maalesef başlamış oldu.

Arhavinin kalitesi ni arttırmak istiyorsak önce kendi kalitemizi bir gözden geçirmekte fayda var..el elden üstündür.En iyisini ben yapıyorum demek çok yanlış..memlekete hizmet etmekse amaç fikirleri paylaşmak ve yardımlaşmak gerekmez mi.?. seni yok edeyim tahta ben geçeyim deme dönemi bitmiştir..her şeyin en iyisini ben bilirim demekte cahilliğin daniskasıdır..

O nedenle diyorum ki siteleri ve emekleri yok etmek yerine daha güzel neler ilave edebilirizin peşinde koşmak lazım…KİM NE YAPARSA KENDİNE YAPAR..sitelerin ayarını bozmakla uğraşacağın zamanı çevrene ve ilçene karşı duyarlılığını arttırarak geçirsen beklide daha iyi olmaz mı?

Bu site benim babamın malı değil bende diğer arkadaşlar gibi bilgi ve birikimlerimi paylaşmak,toplumu aydınlatmak,gözden kaçanları hatırlatmak,eğlendirmek,okumaya teşvik etmek gibi bazı değerler üzerine yazı yazıyorum..ayrıca bu site aracılığıyla binlerce müzik severi yapılan çalışmalarla buluşturdum,klipler izlettik fotoğraflar sunduk… beklide bu yapılanlar içimizden bazılarını harekete geçirmiş onlarda daha iyisini yapmak için yola çıkmıştır… bur da bize düşen pay  bir yol gösterici  olarak anımsanmak.. hepsi bu .

Değerli dostlar ister inanın ister inanmayın tüm samimiyetimle söylüyorum, tesadüfe bakarmısınız ben bu satırları yazarken ARHAVİZYON SİTESİNE  bir göz atayım dedim baktım birileri oranında ayarını bozmuş…bu kadar olur yani…neler oluyor yahu memlekette insanların ruh sağlığı iyice bozuldu sanırım..sevgili hocam geçmiş olsun  ….çok güzel bir site ismi çok harika,bize de bu sitende yazma şansı verdin tekrar teşekkürler ……ama şu yapılana bakarmısın bu hareketi kendine yakıştıran insanın  tüm tedavi masraflarını üstleniyorum ve kendisini  BAKIRKÖY RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİNDE ÖZEL BİR ODA TAHSİS EDECEĞİME SÖZ VERİYORUM..UNUTMAYALIM Kİ  MEMLEKETİ SEVMEK BİR BÜTÜNDÜR ,ATMACASINA,DEREDEKİ, BALIĞINA,DİLİNE,DİNİNE,AĞACINA ,SUYUNA, DENİZDEKİ ÇAKIL, TAŞINA KADAR  SAHİPLENECEKSİN,SAHİPLENDİRECEKSİN…

 

Son sözlerimizi bir şiirle noktalıyoruz..

Arhavide bulunur sitelerun kirali

Kimi yazi yazar kim atar havayi

Lazim diye geçinur  ama yemez papayi

Akli başina gelur belki yerse kopayi

Osman baksana kafanda  kaldimi   saç

Sana kim dedi arhavide site aç

İnsanoğlu ne garip değil mi?

Karnı dosyada   gözi hep aç…

Hocam kim bozdi sitenun ayarini

Yakalarsan geturda yapalum bir balayi

Kurban mi keselum  nuska mı yazalum

Nasi l kaçuralum bu nazari..

 

 

 

 

 


Paylas

About The Author

Leave A Response