Monday 22nd April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DERELERİ YOK EDEN ZİHNİYETİN “KOMİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ”

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen “ Mençuna Şelalesi Gezisi”  bu yıl HES’ ler yüzünden protesto edildi. Zaten katılımın pek olmadığı gezi, havanın da elverişsiz olması sebebi ile tam bir fiyaskoya dönüştü.

Doğaya ve derelerine sahip çıkmayan zihniyetteki insanların turizm adına doğa yürüyüşü düzenlemelerinin çok komik olduğunu söyleyen doğaseverler, katılan 40- 50 kişiyi Çifteköprü ayağında pankartlar ile karşıladılar.

Soma’da hayatını kaybeden maden işçilerine saygı amaçlı olarak slogan atmayan eylemciler, Mençuna istikametine giden gurubu dönüşte yine beklediler. Eylemciler;

“Belediye başkanı sayın Coşkun Hekimoğlu ben Kamilet’te HES’lere karşıyım diyor, Kamileti turizm girdisi olan bir bölge yapacağız diyor, ardından duyuyoruz ki MNG ‘nin Kamilet Vadisi içinde kurmak istediği Orta HES için Üniversite binası karşılığı pazarlık yapıldığı.. Bu duyumların doğru olmadığına inanmak istiyoruz.. Fakat… eğer bu duyumlar gerçek ise yazıklar olsun.. O zaman siyaset için Arhavi’nin derelerini satanlardan da  hesap soracağız.. Mücadeleye devam edeceğiz.. Belediye başkanı eğer doğayı çok seviyorsa birde Konaklı Köyü Cihani bölgesine gezi düzenlesin… Daha önce sık sık geliyordu..Offroad gösterileri ve piknik yapıyordu.. Şimdi gidelim de o bölgeyi ve derelerini ne hale getirttiğini vatandaşlar  da bir  görsün” diyerek tepkilerini gösterdiler..

geziprotesto-2-a

geziprotesto-1-a

geziprotesto-3

geziprotesto-6-a

 


Paylas

About The Author

Comments are closed.