Wednesday 24th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DERENE , DOĞANA, MEMLEKETİNE SAHİP ÇIK ARHAVİ..

MNG tarafından yapılmak istenen Kavak Hes projesinin geçen yıl mahkemece durdurulmasının ardından ilgili şirketçe tekrar alınan çed olumlu kararı ilçede yoğun bir tepki görüyor.

Arhavi, dünyada bir ilçe merkezine yapılacak ilk hes olması nedeni ile çılgın hes projesi olarak da  adlandırılan Kavak Hes projesi ve  kurulması düşünülen diğer hesleri protesto etmek için 23 Mayıs Cumartesi günü saat 11.30 da büyük bir katılımın olacağı bir yürüyüşe hazırlanıyor.

Memleketini, doğasını, deresini seven ve sahip çıkan herkesi yürüyüşe davet eden ADOKOP çular;

 “Arhavi’nin doğasını ve deresini kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Mücadelemiz sürecek. Taki ilçemizin deresini kurutacak olan bu şirketlerin buradan defolup gitmelerine kadar” diyerek.” Atmacaları kızdırmasınlar” diyorlar.

Arhavi Doğa Koruma Platformu yetkilileri, İstanbul’dan Cuma günü saat 18.00 Kadıköy ( Nikah dairesi arkasında) den kalkacak olan otobüsle gelmek isteyen Arhavililerin ve çevre dostlarının  0535 238 87 29 numaralı telefonlardan yer ayırtabileceklerini belirtirdikten sonra Ankara’dan da ötöbüslerle eyleme için gelen Arhavi’lilerin olduğunu söylediler.

Cumhuriyet Meydanı’ndan  başlatılacak yürüyüş, şehir merkezinde sürdürülerek yine aynı noktada basın açıklaması ile sonlandırılacak. Eyleme çevre ilçelerden ve Artvinden yoğun katılımın olması bekleniyor…


Paylas

About The Author

Comments are closed.